piątek, 26 kwietnia 2024 14:43
News will be here

Mateusz Demczyszak w elicie polskich długodystansowców

Srebrny medal wywalczył długodystansowiec „Prefbetu Śniadowo” Łomża Mateusz Demczyszak podczas mistrzostw Polski na 5000 metrów rozegranych w Warszawie

Autor: Prefbet Śniadowo Łomża

-Nasz zawodnik na kilometr przed metą zajmował 6 lokatę i wtedy zaczął zmniejszać dystans do prowadzącego Emila Dobrowolskiego, również z naszego klubu, co dało efekt. Niestety, włożył w tę pogoń bardzo wiele wysiłku. Więcej sił zachował  utrzymujący stale drugą pozycję bardzo doświadczony  Yared Shegumo , czyli wicemistrz Europy w maratonie. Nie pozwolił Mateuszowi na zwycięstwo. Szkoda tym bardziej, bo prowadzący przez większość dystansu Emil na ostatnich metrach przegrał medal.  Brąz  Mateusza to trzeci krążek w tym roku a  siódmy zdobyty w barwach w naszych barwach w imprezach rangi mistrzowskiej . Natomiast dla zawodnika jest to juz 36 medal w karierze zdobyty na Mistrzostwach Polski - relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes "Prefbetu Śniadowo" Łomża.

Obaj zawodnicy skomentowali wydarzenia na mistrzostwach.

Mateusz Demczyszak: - Było bardzo ciężko, strata jaką miałem do prowadzących wydawała się wręcz nie do odrobienia, ale na szczęście jest trochę formy i udało wywalczyć się kolejny medal.

Emil Dobrowolski: - Będąc zawodnikiem wolniejszym na końcówce zaatakowałem po 3 kilometrach i niepotrzebnie na 500 metrów do mety trochę zwolniłem aby schować się za Yareda ,wtedy  tempo spadło, a rywale odrobili stratę i co gorsza na końcówce zabrali mi medal..

Wyniki:

1.Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa)                                  14:27

2. Mateusz Demczyszak („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża)   14:28

3.Damian Kabat (POMORZE Stargard)                                     14:30

4. Emil Dobrowolski („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża)          14:32

Duży sukces odniósł także kolejny z "Prefbetowców", Szymon Kulka, który w  startował w PKO Nocny Półmaraton Wrocław i zajął świetne II miejsce przedzielając zawodników z Etiopii i Kenii.