Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie! Gotów!

  • 26.11.2012, 15:53
  • AL
Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie! Gotów!
Mszą w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Kolnie, której przewodniczył ks. bp Janusz Stepnowski rozpoczęły się uroczystości patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Mszą w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Kolnie, której przewodniczył ks. bp Janusz Stepnowski rozpoczęły się uroczystości patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W homilii skierowanej do młodzieży ks. biskup nawiązał do przedwojennej tradycji tej organizacji oraz wartości którym hołdują jej członkowie. W trakcie mszy 71 młodych osób z całej diecezji łomżyńskiej złożyło ślubowanie członka KSM.

Po wspólnym przemarszu do Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, wszyscy mogli rozgrzać się herbatą i ciepłym posiłkiem. Sala KOKiS – u wypełniła się po brzegi podczas spektaklu przygotowanego przez koło teatralne przy Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Bohaterem przedstawienia był pierwszy patron KSM - św. Stanisławowi Kostce.

Obchody zakończyły się rockowym koncertem zespołu „Już i jeszcze nie, band” połączonym ze świadectwami członków KSM.

Celem Stowarzyszenia działającego od 2010 roku jest: „kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży posiada swój hymn, godło i zawołanie, które brzmi: Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie! Gotów – czytamy w statucie KSM.

– Zatem działalność Stowarzyszenia ma nie tylko wymiar religijny, ale również kształtuje postawy patriotyczne młodych Polaków – wyjaśnia Łukasz Orzoł, prezes Zarządu KSM DL. – Aktualnie w całej diecezji mamy około pięciuset członków. Za nami wiele inicjatyw i wydarzeń wpisanych już na stałe w życie naszej diecezji. To dopiero początek dlatego jesteśmy zadowoleni, że jest nas dziś tu tak wielu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości patronalnych KSM na portal www.narew.info do Telewizji Narew.


AL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe