Leszcze na Żubrach

  • 27.02.2012, 14:20
  • Paulina Korsan
Leszcze na Żubrach
W sali widowiskowo–kinowej zambrowskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta, już XII gala wręczenia nagród Burmistrza Miasta Zambrów „Zambrowskie Żubry 2011”. Gwiazdą wieczoru był zespół "Leszcze".

Galę otworzył recital Pauliny Talarskiej ze Studia Piosenki Art, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie, którego opiekunem jest Mariusz Prusioski. Niespodzianką na rozpoczęcie uroczystości był koncert Zespołu Masters z liderem - Pawłem Jasionowskim na czele.

Nagrody Burmistrza Miasta „Zambrowskie Żubry” przyznawane są już od dwunastu lat. Od 2004 roku, zgodnie ze zmianą regulaminu, przyznawane są w 7 kategoriach:

Kategoria I – Sponsor Roku – Nagrody: Złoty Żubr, Srebrny Żubr, Brązowy Żubr.

Pozostałe kategorie - tylko Złoty Żubr

Kategoria II – Twórczośd artystyczna i upowszechnianie kultury

Kategoria III – Inwestycja roku

Kategoria IV – Upowszechnianie kultury fizycznej

Kategoria V – Działalnośd społeczna i charytatywna

Kategoria VI – Najlepszy uczeo

Kategoria VII – Najlepszy sportowiec

Jak pisze Karolina Ilczuk z Biura Promocji Zambrowa w tym roku Nagrody przyznała Kapituła składająca się z 10 osób powołanych przez Burmistrza Miasta Zambrów. Kapitułę nagrody Burmistrza Miasta Zambrów – „Zambrowskie Żubry 2011” tworzą następujące osoby:

•Zbigniew Korzeniowski – Przewodniczący Kapituły

•Zyta Brysacz – Wiceprzewodnicząca Kapituły

•ks. dr Jerzy Samsel

•Sławomir Skrzypkowski

•Anna Wiśniewska

•Marian Skibioski

•dr Ewa Glioska

•Henryk Kosieradzki

•Zbigniew Teofil Jach

Oto sylwetki nominowanych do tegorocznych „Żubrów”:

Kategoria Sponsor Roku:

1. Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o.

Jeden z głównych sponsorów imprez jakie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Większe imprezy plenerowe, którym towarzyszy Spółka to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata, Międzynarodowa Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych, Zambrowska Jesieo Kulturalna.

2. Bank Spółdzielczy w Zambrowie

 

Jest związany z miastem i regionem od ponad 94 lat. Jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Większe imprezy plenerowe, którym towarzyszy Bank to: Dni Zambrowa - SPONSOR STRATEGICZNY, Pożegnanie Lata - SPONSOR STRATEGICZNY oraz Międzynarodowa Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Bank Spółdzielczy w Zambrowie towarzyszy również imprezom: Zambrowski Jarmark Staroci i Rozmaitości, Zambrowskie Żubry, Plener Malarski, finansowanie działalności: Teatru Form Różnych, Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Zespołu Instrumentalno - Wokalnego "Camerata", Pracowni Malarstwa Sztalugowego, Regionalnej Izby Historycznej czy wydania tomików poezji zambrowskich poetów.

3. Irena i Kazimierz Rupioscy – Zakłady Produkcji Kruszyw w Szumowie

Zakład Produkcji Kruszyw w Szumowie jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Większe imprezy plenerowe, którym towarzyszy to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata, Międzynarodowa Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. ZPK w Szumowie finansuje wydania tomików poezji zambrowskich poetów.

4. Andrzej Gołaszewski – Materiały Budowlane GOLCHEM

 

Firma jest nie tylko pracodawcą, ale również ofiarodawcą wspomagającym różnego typu instytucje i organizacje działające na bliższym i dalszym terenie. GOLCHEM jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Większe imprezy plenerowe, którym firma towarzyszy to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata. GOLCHEM finansuje gale wręczenia nagród Burmistrza Miasta "Zambrowskie Żubry".

Kategoria Twórczośd i upowszechnianie kultury:

1. Jerzy Dąbrowski

 

Z Zambrowem związany od lat poprzez fakt, że tu służył w 71. pp jego ojciec, tu poległ w bitwie 11 września 1939 roku i został pochowany w Mogile Zbiorowej poległych żołnierzy na miejscowym cmentarzu.

Opracował i wydał własnym staraniem szereg pozycji, ostatnią z nich jest: "71 Zambrowski Pułk Piechoty. Zarys historii i udział w wojnie obronnej 1939". Wydanie trzecie uzupełnione. Promocja książki odbędzie się już w marcu 2012 roku. Książka została wzbogacona o cenne zdjęcia, w tym m.in. głowicę sztandaru 71 Pułku Piechoty.

W listopadzie 2007 roku odznaczony został Medalem „Opiekun miejsc pamięci narodowej”.

Pan Jerzy Dąbrowski poprzez pracę pisarską, aktywne uczestnictwo w zambrowskich wydarzeniach i uroczystościach historycznych (był inicjatorem obchodów Bitwy o Zambrów 1939), przyczynia się do aktywnej promocji miasta.

2. Wanda Kruszewska

 

Pani Wanda Kruszewska jest mieszkanką Zambrowa, absolwentką Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Malarstwem interesowała się od wielu lat. Malowad - już nie tylko do szuflady, zaczęła w 2003 roku. Od początku istnienia Pracowni Malarstwa Sztalugowego Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Wanda bierze czynny udział we wszystkich działaniach kulturalnych. Tematyką jej prac są pejzaże, martwe natury, kwiaty, motywy sakralne. Jej dorobek artystyczny to dwanaście wystaw, w tym trzy indywidualne, ostatnia z nich odbyła się w styczniu 2011 roku.

3. Paweł Jasionowski

Jeden z najmłodszych wykonawców muzyki disco i dance w Polsce i wykonuje ją zdaniem wielu na najwyższym poziomie zahaczając często o muzykę pop. Największy dotychczasowy przebój „Żono moja”, śpiewa cała Polska i polonia na świecie. Jego teledyski możecie usłyszed prawie w każdej muzycznej stacji telewizyjnej. Koncertuje po całej Polsce, Niemczech, Litwie a także ma na swoim koncie dwie trasy koncertowe w USA.

Paweł Jasionowski jest kompozytorem i producentem większości utworów, które tworzy w swoim studio nagraniowym i ciągle się rozwija. Zawsze gdzie się pojawi pada pytanie: skąd pochodzi? – „jak to skąd, z Zambrowa”. Jest członkiem i założycielem Stowarzyszenia Sztuk Walk w Zambrowie.

Kategoria Inwestycja roku:

1. Kowalczyk – Tymioski Spółka Jawna

 

Spółka „Kowalczyk – Tymioski” w 2011 roku oddała do użytku galerię handlową wraz z apartamentami mieszkalnymi zlokalizowaną w Zambrowie przy ul. Paderewskiego 6. Inwestycja ta w znaczący sposób poprawiła wizerunek centrum miasta oraz przyczyniła się do stworzenia kilkudziesięciu nowych miejsc pracy w wydzierżawionych na parterze obiektu lokalach handlowych. Jednocześnie w wykonanym budynku znalazło się blisko 40 lokali mieszkalnych, które w pewnym stopniu zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania.

Kategoria Upowszechnianie kultury fizycznej:

1. Anna Kaczyńska

Anna Kaczyoska - mgr. wychowania fizycznego. Instruktor rekreacji ruchowej, samoobrony i aerobiku. Od 12 roku życia trenuje Karate Kyokushin, obecnie jest instruktorem Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin i aktywnym zawodnikiem występującym w barwach Zambrowa. W 2001 roku otrzymała powołanie do Kadry Narodowej, od tego czasu godnie reprezentuje swój kraj na turniejach Międzynarodowych.

Ogromny sukces odniosła Sensei Anna Kaczyoska plasując się w gronie czterech najlepszych zawodniczek Mistrzostw Świata Open kobiet, zwanych również Olimpiadą Karate. W marcu 2011 roku w Paryżu zdobyła tytuł bezwzględnej Mistrzyni Europy, a w czerwcu wywalczyła tytuł Mistrzyni Ameryk w wadze ciężkiej w Nowym Jorku.

2. Dariusz Lubak

Z inicjatywy Dariusza Lubaka 06.01.2011 na zebraniu założycielskim powstało Stowarzyszenie Sztuk Walk w Zambrowie. Jest to pierwszy klub sztuk walk założony w Zambrowie przez mieszkaoców Zambrowa dla mieszkaoców Zambrowa i okolic.

W 2011 roku funkcję Prezesa klubu pełnił społecznie. Podczas jego kierownictwa Zambrowiacy wielokrotnie reprezentowali Zambrów na Mistrzostwach Polski i uczestniczyli w wielu szkoleniach z udziałem mistrzów Europy i Świata. Po prawie 30 latach przerwy z inicjatywy Dariusza Lubaka powstała sekcja bokserska. Wcześniej Darek Lubak przeszedł specjalistyczne szkolenie w Akademii Trenerów i Instruktorów w Warszawie uzyskując uprawnienia instruktora boksu. Trenował z liderami światowego boksu zawodowego m.in. Albertem Sosnowskim.

3. Artur Więzowski

Artur Więzowski w 2011 roku był organizatorem Pucharu Polski IBK Karate w Zambrowie i prestiżowych Mistrzostw Polski IBK, w który 20 zawodników i zawodniczek Zambrowskich stanęło na podium Mistrzostw Polski, na które przyjechał Legendarny Mistrz Karate Kyokushin Gerard Gordeau 9 dan (Gordo). Mistrzostwa były transmitowane we wszystkich mediach regionalnych.

Zrealizował projekt EFS Aktywni Sportowcy - aktywnymi mieszkaocami, gdzie dzieci i młodzież Zambrowa mogli bezpłatnie spędzid wolny czas w Augustowie dwicząc i aktywnie wypoczywając. Dzięki niemu Zambrowscy Karatecy mogli gościd takie sławy jak Łukasz Jurkowski Juras MMA, Andrei Mołczanow MMA i Muen Tai, Paweł Nastula Judo i MMA.

W 2011 roku Więzowski za swą działalnośd sportowo wychowawczą został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi, a przez Marszałka Województwa Podlaskiego Odznaką Honorową Województwa Zasłużony dla Województwa Podlaskiego.

Kategoria Działalnośd społeczna i charytatywna:

1. Karolina Radziejewska

W 2011 roku pełniła funkcję koordynatora akcji „Szlachetna Paczka”. Brała udział w warsztatach przygotowujących do pełnienia funkcji koordynatora w Białymstoku. Przeszkoliła wolontariuszy ze szkół biorących udział w akcji, zorganizowała magazyn szlachetnej paczki, koordynowała działania wszystkich wolontariuszy, pośredniczyła między sztabem w Białymstoku a Zambrowem. Pomoc otrzymało 41 rodzin.

Uczestniczyła także w akcji „Zambrów na rowery”. Zajmowała się przygotowaniem i wydawaniem posiłków oraz napojów.

Karolina Radziejewska od jest zaangażowana społecznie, bardzo aktywna, chętnie uczestniczy we wszystkich akcjach, zachęca swoją postawą rówieśników do działao w środowisku lokalnym. Jest także dobrą uczennicą, ma dobre wyniki nauczania.

2. Tomasz Figatowski

Tomasz Figatowski w roku 2011 społecznie pełnił funkcję instruktora Stowarzyszenia Sztuk Walki w Zambrowie. Przygotowywał zawodników do Mistrzostw Polski i innych zawodów w knockdown karate. Ponadto wspierał działanie klubu.

Jest założycielem Stowarzyszenia Sztuk Walk w Zambrowie i aktywnym członkiem. Mimo, że pracuje od czerwca 2011 roku jako żołnierz zawodowy w Białymstoku – każdą wolną chwilę poświęca dla Stowarzyszenia i dojeżdża z Białegostoku, aby prowadzid zajęcia sportowe dla mieszkaoców Zambrowa.

Kategoria najlepszy uczeo:

szkoły podstawowe

1. Damian Kołakowski

Absolwent Szkoły Podstawowej Nr 3. W roku szkolnym 2010/2011 uzyskał najwyższą w szkole średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych – 5,8, wzorową ocenę z zachowania oraz 37 punktów ze sprawdzianu zewnętrznego klas szóstych. Został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Za osiągnięcia w nauce Rada Pedagogiczna przyznała mu tytuł „Prymusa Szkoły” 2010/2011.

Aktywnie działał w Samorządzie Uczniowskim, angażując się w organizację przedsięwzięd na terenie szkoły. Niejednokrotnie z sukcesami reprezentował szkołę w zawodach pływackich i turniejach piłki nożnej.

2. Bartosz Korzeb

 

Absolwent Szkoły Podstawowej nr 5. Umiejętnie łączył naukę ze sportem. Najważniejsze osiągnięcia Bartosza z ostatniego roku jego nauki w szkole podstawowej:

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w roku szkolnym 2010/2011

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w roku szkolnym 2010/2011

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Rosyjskiego w roku szkolnym 2010/2011

- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2011”

- II miejsce w VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II

- III miejsce w stylu dowolnym na 50 m. w Pływackich Igrzyskach Grupy Zachodniej

- I miejsce w stylu dowolnym na 50 m. w Powiatowych Mistrzostwach Pływackich

- I miejsce w sztafecie 8x25 m. w Powiatowych Mistrzostwach Pływackich

- I miejsce w sztafecie chłopców w Zawodach pływackich z okazji XV „ Dni Zambrowa”

- Średnia ocen na koniec klasy 6 wyniosła 5,81.

3. Paweł Strenkowski

Absolwent Szkoły Podstawowej nr 4, wyróżnił się w sposób szczególny uzyskując wzorowe wyniki w nauce. Osiągnął najwyższą średnią ocen – 6,0 wśród absolwentów szkoły i ukooczył edukację na szczeblu podstawowym z wyróżnieniem. Był bardzo zaangażowany w prace przy realizacji projektów międzynarodowych z programu „Comenius” i „eTwinning”. Wielokrotnie reprezentował szkołę w konkursach. Lista sukcesów jest bardzo bogata. Do najważniejszych należą:

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty

- Laureat ogólnopolskiego konkursu matematycznego KANGUR

- Laureat ogólnopolskiego konkursu „ARBORES VITAE – ostatnia taka puszcza”

- I miejsce zespołowo w Polsce w konkursie „Akademia 3R – okiem reportera”

- Bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Eko – planeta”

- III miejsce w województwie w konkursie fotograficznym „Przyroda wokół mnie”

- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim o Historii Regionu „Nasze Gniazdo”

- I miejsce w I i II Powiatowym Konkursie Katyoskim

- Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „dorzud swoje! Atlas Zabytków Militarnych”

 W 2011 r. ukooczył Paostwową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w Zambrowie w klasie skrzypiec uzyskując średnią ocen 5,0.

gimnazja

1. Krzysztof Mioduszewski

Uczeo Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Przez cały okres nauki w Gimnazjum osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, efektem czego są uzyskiwane promocje z wyróżnieniem oraz indywidualne nagrody i wyróżnienia dla uczniów wyróżniających się w nauce i w pracy na rzecz szkoły. W wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał średnią ocen ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów nauczania: 5,3.

Do największych sukcesów Krzysztofa Mioduszewskiego w roku szkolnym 2010/2011 należy zaliczyd:

a. zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

b. uzyskanie tytułu laureata Konkursu TEST MATEMATYKA PLUS OXFORD Educational

c. otrzymanie z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego stypendium w ramach projektu „Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2011”

d. zdobycie tytułu laureata za drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Katyoskim.

e. średnia ocen Krzysztofa za 1 semestr roku szkolnego 2011/2012 również kształtuje się na poziomie powyżej 5,00.

2. Wiktoria Piórkowska

 

Absolwentka Miejskiego Gimnazjum nr 1. W trakcie nauki szkolnej uzyskiwała bardzo dobre wysokie wyniki nauczania. Na koniec roku szkolnego 2010/2011 uzyskała średnią ocen 5,93 z przedmiotów nauczania, które znalazły się na świadectwie ukooczenia szkoły (same celujące i jedna ocena bardzo dobra).

W czasie nauki w gimnazjum wielokrotnie uczestniczyła w szkolnych konkursach: geograficznym Wędrówki po krajach Europy, zajmując w nich wyłącznie pierwsze miejsca. Brała również udział w szkolnych konkursach Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, zawsze zajmując pierwsze miejsca.

W roku szkolnym 2010/2011 odnosiła sukcesy w następujących konkursach przedmiotowych organizowanych przez Polskiego Kuratora Oświaty:

- Wojewódzki Konkurs Geograficzny /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata

- Wojewódzki Konkurs Biologiczny /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata

- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata

- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata

- Wojewódzki Konkurs Chemiczny /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Finalisty

 

Zgodnie z rozporządzeniem MEN i zarządzeniem Podlaskiego Kuratora Oświaty, została zwolniona z pisania wszystkich trzech części egzaminu gimnazjalnego.

Zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Katyoskim, brała również udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, zajmując również I miejsce.

Na koniec roku szkolnego 2010/2011, decyzją Rady Pedagogicznej, uzyskała tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły.

szkoły ponadgimnazjalne

1. Ewelina Mendalka

 

Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Regularnie w klasyfikacjach rocznych uzyskuje średnie ocen powyżej 5,00. Rok szkolny 2010/2011 zakooczyła wzorową oceną zachowania, uzyskaniem świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem, otrzymaniem srebrnej indywidualnej odznaki dla uczniów wyróżniających się w nauce i pracy na rzecz społeczności szkolnej oraz średnią ocen ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów nauczania: 5,1. Uzyskała tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego TEST OXFORD Plus. Od ponad pięciu lat angażuje się w działalnośd dziennikarską w redakcji gazety szkolnej „Sapere Aude”. Jest też aktywnym członkiem samorządu klasowego.

Kategoria najlepszy sportowiec:

1. Michał Kuczałek

 

Zawodnik „Olimpii” Zambrów. Reprezentując nasze miasto w rozgrywkach podlasko – warmiosko – mazurskiej trzeciej ligi w rundzie wiosennej 2011 roku wraz z drużyną wywalczył historyczny awans do II ligi rozgrywek piłkarskich. W swojej dotychczasowej karierze sportowej reprezentował nasze miasto i klub w wielu meczach i turniejach na terenie województwa podlaskiego i Polski.

W grupie młodzieżowej był wyróżniającym się zawodnikiem. W chwili obecnej jest zawodnikiem ZKS „Olimpia”, trenuje wraz z drużyną seniorów i przygotowuje się do rozgrywek rundy wiosennej III ligi. Jest perspektywicznym i podstawowym zawodnikiem młodego pokolenia w pierwszym składzie drużyny seniorów.

2. Emil Figatowski

 

Emil Figatowski w roku 2011 społecznie pełnił funkcję instruktora Stowarzyszenia Sztuk Walk w Zambrowie. Przygotowywał zawodników do Mistrzostw Polski i innych zawodów w knockdown karate. Wspierał działanie klubu.

W 2011 roku Emil Figatowski na Mistrzostwach Polski IBK Poland zdobył brązowy medal.

3. Karolina Ilczuk

 

Jest członkiem Mazowiecko – Podlaskiego Klubu KYOKUSHIN BUDOKAI. Na zajęcia sportowe uczęszcza od 2006 r. Posiadany stopieo to 4 kyo. Trenerem Karoliny jest Pan Artur Więzowski. Na szczególną uwagę zasługują jej osiągnięcia w dziedzinie sportu do których należy zaliczyd:

- I miejsce w VII Międzynarodowym turnieju Karate – Wysokie Mazowieckie 2007 r.

- I miejsce w Powiatowym Turnieju Oyama Karate o puchar Wójta Gminy Szumowo – Szumowo 2007 r.

- III miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Karate o Puchar Starosty Zambrowskiego – Zambrów 2008 r.

- I miejsce w Powiatowym Turnieju Oyama Karate – Szumowo 2008 r.

- II miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju Karate – Wysokie Mazowieckie 2008 r.

- I miejsce w kategorii 60 kg. w Mistrzostwach Podlasia Kyokushin Budokai – Zambrów 2009 r.

- I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Kyokushin Budokai – Choszczno 2009 r.

- III miejsce w kategorii Kumite Junior waga 60 kg. w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo – Wschodniej Karate Kyokushin Budokai – Hrubieszów 2010 r.

4. Martyna Gaździk

 

Jest zawodniczką Mazowiecko – Podlaskiego Klubu Karate od 8 lat, na swoim koncie ma tytuły Mistrza Międzynarodowych Turniejów Karate, Wicemistrza Polski Północno – Wschodniej, Mistrza Polski Południowo – Wschodniej, Wicemistrza Wielkopolski, jest także Asystentką Głównego Trenera w Mazowiecko – Podlaskim Klubie Karate pomagając w prowadzeniu zajęd z najmłodszymi.

W roku 2011 Martyna zdobyła:

- Mistrzostwa Podlasia

- Mistrzostwo w Pucharze Polski

- Wicemistrza Polski.

 

Jej dotychczasowe sukcesy przyczyniły są przykładem dla innych młodych Mieszkaoców Miasta Zambrów jak należy spędzad wolny czas w sposób atrakcyjny i bezpieczny dla własnej satysfakcji jak i dla promowania własnego rodzinnego Miasta.

Laureaci „Zambrowskich Żubrów 2011”

Kategoria Sponsor Roku

- Złoty Żubr - Bank Spółdzielczy w Zambrowie

- Srebrny Żubr – Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o.

 

 

- Brązowy Żubr - Irena i Kazimierz Rupioscy – Zakłady Produkcji Kruszyw Rupioscy w Szumowie

 

Kategoria twórczośd i upowszechnianie kultury

- Złoty Żubr - Jerzy Dąbrowski

- Złoty Żubr – Paweł Jasionowski

 

Kategoria inwestycja roku

- Złoty Żubr - Kowalczyk – Tymioski Spółka Jawna

 

Kategoria upowszechnianie kultury fizycznej

- Złoty Żubr - Anna Kaczyńska

 

Kategoria działalnośd społeczna i charytatywna

- Złoty Żubr - Karolina Radziejewska

 

Kategoria najlepszy uczeo

szkoły ponadgimnazjalne

- Złoty Żubr - Ewelina Mendalka

 

gimnazja

- Złoty Żubr - Wiktoria Piórkowska

 

szkoły podstawowe

- Złoty Żubr - Bartosz Korzeb

 

Kategoria najlepszy sportowiec

- Złoty Żubr - Michał Kuczałek

 

Zwieoczeniem uroczystości był koncert Zespołu Leszcze. Lider zespołu Maciej Miecznikowski aktualnie prowadzi bijące rekordy popularności show muzyczne w TVP 2 - ”Tak to leciało”. Autorzy takich płyt jak: „Wolne Miasto Dancing”, „Ta dziewczyna”, ”Kombinuj dziewczyno”, „Dziewczyna cud”. Ostatnią płytą zespołu jest "Koniec z Dziewczynami" wydana w 2010 roku.

Sponsorzy:

 

•Bank Spółdzielczy w Zambrowie

•Zakłady Produkcji Kruszyw Rupioscy w Szumowie

•Materiały Budowlane GOLCHEM

•Spółka Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi

•Spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej

Patroni Medialni:

•Monitor Zambrowski, WWW.zambrow.pl

•Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org

•Telewizja Narew

•Telewizja Kablowa DIPOL

Paulina Korsan
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe