W Olszynach jak w Betlejem - VIDEO i FOTO

  • 21.12.2016, 15:15 (aktualizacja 21.12.2016, 21:42)
  • www.narew.info| Polub nas na Facebook-u
W Olszynach jak w Betlejem - VIDEO i FOTO
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszynach już po raz 15. przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. Nad przygotowaniem przedstawienia jak co roku czuwali ksiądz proboszcz Marek Natkowski oraz dyrektor szkoły Hanna Piotrowska.

 - W ciągłej bieganinie ludzie często zapominają o tym, że są ludźmi - mówiła dyrektor szkoły w Olszynach. - Jasełka to chwila na zatrzymanie się i przemyślenia. Jest to przesłanie do wszystkich. Żebyśmy w pośpiechu nie zagubili tego, co jest najważniejsze i co przynosi nam szczęście. Żebyśmy nie zagubili tych najwyższych wartości: miłości, pojednania, umiejętności dzielenia się z innymi, wsparcia, wyciągnięcia ręki do tych, którzy potrzebują pomocy, żebyśmy nie byli obojętni na krzywdę.

Mali podopieczni olszyńskiej szkoły wcielili się w postaci: Maryi i Józefa, pastuszków, trzech króli, aniołów, mieszkańców Betlejem, a także diabła i śmierci. Jak mówił ks. Marek Natkowski, dzieci niechętnie chciały grać tych złych, bo w swoje role angażują się całym sercem.

- Dzieciaki rywalizowały między sobą o to, kto kim będzie - mówił ks. Natkowski. - Nikt nie chciał być Herodem, diabełkiem, ani śmiercią. Wszyscy chcieli wcielić się w role pasterzy, Maryi, Józefa czy aniołów. Dzieci bardzo przeżywały swoje role i były nimi podekscytowane. Myślę, że zawsze miło będą wspominać te jasełka - dodał proboszcz lokalnej parafii.

Wszyscy zaproszeni goście byli zauroczeni jasełkowym przedstawieniem dzieci. Wśród nich był minister Jarosław Zieliński, który pogratulował dzieciom ogromnego zaangażowania w swoje role.

 

wwwnarewinfo-polub-nas-na-facebook-u_html

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe