Zielona odpowiedź PSL na cięcie drzew [VIDEO]

  • 20.03.2017, 12:35 (aktualizacja 20.03.2017, 14:51)
  • Maciej Gryguc
Zielona odpowiedź PSL na cięcie drzew [VIDEO]
Drzewo dla Polski – taką akcję rozpoczęło Polskie Stronnictwo Ludowe w odpowiedzi na na masowe wycinanie drzew. Jej premiera w województwie podlaskim odbyła się na targowisku miejskim w Łomży.

- W związku ze zmianą przepisów i szaleństwem, które ogarnęło Polskę PSL proponuje coś zupełnie odwrotnego – sadzenie drzew i krzewów – mówi Stefan Krajewski, prezes wojewódzkich struktur PSL, członek zarządu województwa. - Rozumiemy sytuacje, w których wycinka jest konieczna ze względów bezpieczeństwa czy chorób drzew, ale nie może być zgody na takie zjawiska, jakie miały miejsce w Łebie czy w innych regionach.

W jego ocenie, województwo podlaskie - zawsze zielone i czyste - powinno mieć szczególny udział w akcji PSL stanowiącej odpowiedź na „skandaliczne” efekty decyzji ministra środowiska, czyli tzw. „lex Szyszko”.

Stefan Krajewski wraz ze współpracownikami rozdawał małe sadzonki tui na miejskim targowisku. Były rozchwytywane.

- Będziemy to robić w całej Polsce. Zachęcamy do sadzenia drzew i krzewów wszędzie, gdzie będzie to zgodne ze zdrowym rozsądkiem – podkreśla Stefan Krajewski.

Maciej Gryguc

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe