„Wicentyńskie serca idą i kochają”

  • 18.07.2017, 13:19 (aktualizacja 18.07.2017, 13:37)
  • Marlena Siok
„Wicentyńskie serca idą i kochają”
Nawet w wakacje dzieci ze szkoły podstawowej potrafią poświęcić czas Panu Bogu, nie tylko na modlitwie, ale przede wszystkim na wspólnej zabawie. Właśnie rozpoczęły się kolejne półkolonie w parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

W te wakacje turnus rozpoczął się w poniedziałek 17 lipca 2017 r. i będzie trwał tydzień. Dzieci zbierają się o 10:00 na placu przy plebanii, a rodzice zabierają je o godzinie 16:00.

- W tym roku jest ponad 50 dzieci. Najmłodsza z nich, Maja, ma zaledwie 4 latka – mówi organizatorka półkolonii s. Elżbieta Piętka.

Dzieci aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, grają w różne gry, czy wychodzą pozwiedzać miasto. Wybierają się także do Kina Millenium na film pt. „Rock dog. Pies ma głos!”. Siostrze Elżbiecie pomagają animatorzy, którzy przygotowują plan na każdy dzień i wspierają siostrę w tym czasie.

- Animator daje dobry przykład uczestnikom. Myślę, że czuwa nad wszystkim, nad punktami merytorycznymi i daje dobrą energię – opowiada Oliwia Plona, jedna z animatorek.

Półkolonie zakończą się w piątek 21 lipca 2017 r. Jak wspominała jedna z uczestniczek, Wiktoria Bagińska, to dobry czas na spędzenie czasu z rówieśnikami na wspólnej zabawie.

-Marlena Dziemińska

Marlena Siok

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe