Mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich cieszą się nową drogą!

  • 17.08.2017, 12:50 (aktualizacja 17.08.2017, 12:57)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich cieszą się nową drogą!
Pierwsza w gminie Łomża droga zrealizowana w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” otwarta została we wsi Grzymały Szczepankowskie.

Głównym inwestorem przebudowy drogi Grzymały Szczepankowskie – Mikołajki był samorząd gminy Łomża, który za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego pozyskał unijne dofinansowanie dofinansowanie z PROW. Przygotowania zaczęły się rok temu, prace budowlane wiosną tego roku, a 16 sierpnia droga przekazana została użytkownikom.

- Potrzeby są coraz większe. Dzięki tej drodze mieszkańcy będą mieli skrócony czas dojazdu do miasta, do urzędu, kościoła czy szkoły. To jest wszystko niezwykle potrzebne – powiedział Stefan Krajewski z zarządu województwa podlaskiego.

Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” polega na tworzeniu, ulepszaniu lub rozbudowy wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym także inwestycje w energię odnawialną i w oszczędzanie energii.

Jak przypomniał wójt gminy Łomża Piotr Kłys, mieszkańcy obu wsi czekali na nową drogę kilkanaście lat. Podkreślił, że zrzekli się odszkodowań za zajęte pod nią grunty, dzięki czemu udało się znacznie obniżyć koszty przebudowy.

Oddana 16 sierpnia droga do użytku to 950 metrowy fragment od drogi krajowej nr 61. Ma sześć metrów szerokości, co – jak podkreślił Stefan Krajewski – ma ogromne znaczenie ze względu na gabaryty wielu maszyn rolniczych. Zakończona jest pętlą autobusową, przy której zainstalowano również siłownię zewnętrzną.

To nie jest jedyna inwestycja z programu PROW. W województwie podlaskim jeszcze 103 wiejskie drogi otrzymały dofinansowanie na przebudowę.

Marlena Dziemińska

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe