"Las" w muzeum w Drozdowie

  • 06.05.2018, 18:02 (aktualizacja 06.05.2018, 18:06)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
"Las" w muzeum w Drozdowie Emilian Kudyba
"Cywilizacja ma swoje korzenie w przyrodzie, która kształtowała kulturę ludzką i wpłynęła na wszelkie działania artystyczne i naukowe, a człowiek żyjący w harmonii z przyrodą ma najlepsze możliwości rozwijania twórczości, odprężania się i organizowania wolnego czasu". Fragment deklaracji Zgromadzenia Ogólnego ONZ znalazł się w katalogu niezwykłej wystawy czynnej w Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Ekspozycję zatytułowana "Las" tworzą zdjęcia autorstwa Romana Rogozińskiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród . To 50 czarno - białych fotogramów o wymiarach 70x100 cm, przedstawiających piękno lasów, którymi opiekuje się państwo w północno-wschodniej Polsce.  Mecenat artystyczny nad wystawą objął  profesor Andrzej Strumiłło.  "W laboratorium sztuki często mniej znaczy więcej. Dyscyplina, koncentracja i rezygnacja z nadmiaru informacji, a w wielu przypadkach z koloru, pozwala ukazać najistotniejsze cechy zjawiska - architekturę lasu, jego strukturę  kontrasty, grę świateł i cieni, opowiedzieć to wszystko w jednej klasycznej gamie bieli i czerni" - napisał ten znakomity twórca .

Jak relacjonuje Emilian Augustyn Kudyba, wiceprzewodniczący Oddziału Łomżyńsko - Ostrołęckiego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, wśród  zwiedzających dominowała młodzież ze szkół w Jeziorku i Drozdowie. 

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe