Szukał piłkarskich talentów w Nowogrodzie [FOTO]

  • 27.05.2018, 10:12
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Szukał piłkarskich talentów w Nowogrodzie [FOTO]
- Poszukujemy zdolnych dzieci, które zechcą trenować w Akademii Młodych Orłów - wyjaśnia koordynator Sławomir Stanisławski, trener UEFA A, który przyjechał do szkoły w Nowogrodzie by szukać wyjątkowych talentów.

- Wiem, że trenerem piłki nożnej w Nowogrodzie jest Piotr Wasik. Ma podejście do dzieci i do piłki nożnej. Może właśnie tu znajduje się talent piłkarski, który będzie mógł rozwijać się pod szyldem PZPN w Łomży - dodaje koordynator AMO.

Rekrutacja odbywa się podczas "Dni Talentu", które są zorganizowane na Orliku, przy ulicy Nowogrodzkiej w Łomży. Nie każdy ma szanse tam dojechać, dlatego łomżyńska akademia szuka zdolnych, młodych ludzi także poza miastem.

- W Łomży jest czterech trenerów - tłumaczy Sławomir Stanisławski, z jedynej w województwie podlaskim i jednej z około trzydziestu akademii w Polsce. - Mamy trzy grupy wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) i Orliki (10-11 lat). W każdej kategorii są dwie grupy po szesnaście osób. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu - kontynuuje trener Stanisławski.

Testy w całej Polsce są identyczne. Adepci futbolu oceniani są według tabeli ogólnopolskiej. Pierwszym zadaniem był bieg bez piłki na czas, dookoła tyczek ustawionych na boisku. Drugi test to ta sama trasa co w pierwszym zadaniu, jednak zawodnik tym razem musi pokonać ją z piłką. Trzecie zadanie testowe to zwroty z piłką. Zawodnik musi poprowadzić piłkę i wykonać sześć zwrotów między liniami wyznaczonymi pachołkami, oddalonymi od siebie o 5 metrów. Ostatnia część to żonglerka. W czasie trzydziestu sekund należy odbić piłkę lewą lub prawą nogą, jak najwięcej razy. Tę próbę wykonuje sie dwa razy.

Trzymamy kciuki, żeby młodych talentów w Gminie Nowogród było jak najwięcej.

 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe