Policja wróciła do Wizny

  • 08.01.2019, 12:53 (aktualizacja 08.01.2019, 13:02)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Policja wróciła do Wizny KMP Łomża
Po kilkunastu latach ponownie otwarty został Posterunek Policji w Wiźnie – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży. To jedna z placówek, które w województwie podlaskim wracają do lokalnych środowisk m.in. na prośby mieszkańców.

W powiecie łomżyńskim wyrażane były przede wszystkim w czasie debat społecznych organizowanych przez KMP w Łomży w związku z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Komisariat Policji w Wiźnie przestał funkcjonować z końcem 2000 roku. W tym miejscu pozostał tylko Punkt Przyjęć Interesantów, który podlegał pod Posterunek Policji w Jedwabnem. Budynek został wyremontowany z zamiarem odtworzenia w nim Posterunku Policji, a teraz został oficjalnie przekazany, aby służyć mieszkańcom tego rejonu.

W uroczystym otwarciu reaktywowanego Posterunku w jadnym z ważniejszych ośrodków powiatu łomżyńskiego wzięli udział n. in. sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, zastępca komendanta głównego policji nadinspektor Dariusz Augustyniak, komendant wojewódzki nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Jarosław Zieliński przekazał klucz symbolizujący otwarcie Posterunku Policji w Wiźnie na rece aspiranta sztabowego Aureliusza Postoła, który złożył meldunek objęcia stanowiska kierownika placówki. Dodatkowym prezentem od wiceministra były klucze do nowego radiowozu, który będzie służył funkcjonariuszom z Wizny w ich codziennej służbie.

Koszty prac remontowo - budowlanych oraz wyposażenia nowej placówki wyniosły ogółem blisko 170 tys. zł. W posterunku służbę pełni pięciu funkcjonariuszy, których będzie można zastać w tym miejscu, co oznacza możliwość szybszego uzyskania potrzebnej pomocy, nie mówiąc już o dużo prostszym kontakcie z własnym dzielnicowym. Posterunek Policji w swoim zasięgiem obejmuje cały obszar gminy Wizna.

W bezpośrednim sąsiedztwie odtworzonego Posterunku Policji łomżyńscy mundurowi zaprosili najmłodszych uczestników spotkania do stoiska profilaktycznego, w którym przypominali o bezpieczeństwie. Można było również otrzymać odblaskowe elementy poprawiające widoczność na drodze po zapadnięciu zmierzchu.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe