Brąz żołnierzy Podlaskiej Brygady

  • 15.03.2019, 15:42 (aktualizacja 15.03.2019, 15:46)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Brąz żołnierzy Podlaskiej Brygady 1 PBOT
Lublin, Rzeszów i Białystok - tak wygląda kolejność rozgrywek o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w piłce siatkowej. Po raz drugi z rzędu gospodarzem imprezy był Białystok.

Wystartowały w zawodach reprezentacje: 1 Podlaskiej Brygady OT (broniła mistrzowskiego tytułu), 2 Lubelskiej BOT, 3 Podkarpackiej BOT, 4 Warmińsko-Mazurskiej BOT, 5 Mazowieckiej BOT, 6 Mazowieckiej BOT, 7 Pomorskiej BOT, 8 Kujawsko-Pomorskiej BOT, 9 Łódzkiej BOT, 10 Świętokrzyskiej BOT, 11 Małopolskiej BOT oraz 12 Wielkopolskiej BOT.

- W ciągu trzech dni rozegrane zostały aż 34 spotkania: rozgrywki grupowe, półfinały, mecze o podium i pozostałe miejsca. Przyjęty system gier wymagał rozegrania przez każdą drużynę minimum 5 spotkań. Zespoły sklasyfikowane na miejscach 1-8 rozegrały po 6 meczów - tłumaczy kpt. Leszek Chodnicki, kapitan podlaskiej drużyny.

W finale lubelscy Terytorialsi pokonali podkarpackich 2:0, i tym tym samym zachowali status jedynej niepokonanej drużyny turnieju. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja 1 Podlaskiej BOT wygrała 2:0 z 6 Mazowiecką BOT.

- Konkurencja rośnie i na pewno ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych latach. Wystartowało już dwanaście, a nie pięć, zespołów, co podniosło znacznie poziom sportowy oraz atrakcyjność turnieju. Choć medalami, podobnie jak w 2018 r. tylko w innej kolejności, podzieliły się brygady z Białegostoku, Lublina i Rzeszowa to pozostałe drużyny pokazały, że w przyszłym roku łatwo o podium nie będzie" - podsumowuje kpt. Leszek Chodnicki.

Były to pierwsze zawody na szczeblu WOT w 2019 roku. Najlepsi siatkarze zostaną powołani do reprezentacji WOT, która weźmie udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego zaplanowanych na listopad.


 


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy Wnorowski
Jerzy Wnorowski 16.03.2019, 11:54
Brawo Terytorialsi !!! Sport to zdrowie i doskonała zaprawa żołnierska !!!

Pozostałe