Mój tata żołnierz

  • 24.06.2019, 07:39 (aktualizacja 24.06.2019, 07:46)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mój tata żołnierz 1 PBOT
Żołnierz w popkulturze to zwykle superbohater - najodważniejszy, najsilniejszy, wie wszystko i wszystko potrafi naprawić. Nieustraszony wojownik, który w życiu kieruje się wartościami i patriotyzmem. W oczach dziecka, przepełnionych dumą i podziwem, taki tata to najważniejsza osoba.

A jak jest w życiu? Z okazji Dnia Ojca Beata Leszczyńska, rzecznik I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zebrała  kilka "laurek" od dzieci żołnierzy, którzy służą w tej formacji. A zatem: kim jest tata, jaki jest na co dzień i jak spędzają razem czas?

Córka ppor. Rafała Soszyńskiego opowiedziała o swoim tacie i przy okazji trochę o sobie:

- Jestem Lenka, mam 3 latka. Jestem duża i nie jestem już dzidzią. Tata jest żołnierzem i czasami wyjeżdża daleko. Mój tata jest fajny, śmieszny i kochany. Fajnie jest jak tatuś czyta opowieści o trollach i pieskach na dobranoc.

Agnieszka, 7-letnia córeczka o swoim tacie mjr. Michale Mazurczyku:

- Mój tata jest żołnierzem i mówi, że podobno oficerem. Tata trzyma dyscyplinę w domu, każe jeść i myć zęby, ale poza tym zabiera mnie często na rower i na spacery. Często jeździmy na wycieczki, najbardziej lubię te nad morze. Szkoda, że tata tak często gdzieś wyjeżdża sam, ale na szczęście na krótko. Mój tata jest fajny.

Jan Mateusz 10-letni syn kpr. Mariusza Redlińskiego o służbie taty powiedział:

. Wspiera mnie każdego dnia. Myślę, że takim jest też właśnie żołnierzem. Mój tata jest dobrym człowiekiem, zawsze się uśmiecha, łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi, ma bardzo dużo przyjaciół-

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe