W Łomży zakwitły w październiku kasztanowce

  • 15.10.2019, 13:29 (aktualizacja 15.10.2019, 13:33)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
W Łomży zakwitły w październiku kasztanowce
Przy Alei Legionów (w okolicach Baru „Smakosz”) zakwitły kasztanowce. Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda na anomalię przyrodniczą. Ale czy na pewno?

Wiele kasztanowców rosnących przy ruchliwych, wybetonowanych miejskich ulicach jest osłabionych trudnymi warunkami bytowania oraz brakiem wody która spływa z chodników i ulic bezpośrednio do studzienek ściekowych i nie dociera w odpowiedniej ilości do korzeni. Tegoroczne suche lato też im nie sprzyjało. Drzewa już dawno zrzuciły liście a ich biologiczny zegar został rozregulowany. To wszystko sprawiło, że kasztanowce kwitnące na początku maja zakwitły po raz drugi w październiku.

A może jest inna przyczyna? Choroby grzybowe lub szkodniki?

To jest pytanie do naszych służb miejskich zajmujących się zielenią.

[email protected]

Fot. [email protected]

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe