Wśród najczęstszych zgłoszeń występują te, dotyczące spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i przekraczania na wskazanym obszarze dozwolonej prędkości. W pierwszym przypadku policjantom zgłoszono 201 takich punktów, a w drugim 108. Część z nich pokrywa się ze sobą. Mundurowi potwierdzili 166 punktów, w których dochodzi do spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych na terenie całego powiatu i tam też kierowane są patrole policyjne. Interweniują w momencie zauważenia zachowania niezgodnego z prawem, ale przede wszystkim - działają prewencyjne. W 88 przypadkach potwierdzono także miejsca wskazywane na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone jazdą z nadmierną prędkością. Tam także kierowani są policjanci, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie takim zachowaniom. W dalszej kolejności mieszkańcy upatrują zagrożeń bezpieczeństwa między innymi w nieprawidłowym parkowaniu (28 zgłoszeń), niewłaściwej infrastrukturze drogowej (20 zgłoszeń), czy też miejscach gromadzenia się małoletnich (17 zgłoszeń). Dostrzegają także zagrożenia w postaci dzikich wysypisk, usytuowanych głównie w pobliżu kompleksów leśnych (10 zgłoszeń) czy wskazują na złą organizację ruchu drogowego (13 zgłoszeń) i nieprawidłowe oznakowanie dróg ( 6 zgłoszeń).
Jednocześnie mundurowi informują, że Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Policjanci zapraszają do aktywnego korzystania z Mapy przedstawicieli instytucji, podmiotów oraz środowisk lokalnych mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców danego terenu.


![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze