Sztuka jest adresowana do widzów w wieku do 6 lat, która chce wzruszyć i zachwycić maluchy, pobudzić ich zmysły i zachęcić do wspólnej zabawy. Zaprasza dzieci „do nieba”, między chmury, skąd mogą zajrzeć przez okno do mieszkania Mamy i obserwować co się dzieje, gdy pojawia się na świecie mały człowiek. Zwyczajne, codzienne czynności nabierają magicznych barw i znaczeń.
Reżyserzy w spektaklu wykorzystują metamorfozy przedmiotów i ich wielofunkcyjność. Dbają o perfekcję w animacji form. Zarówno sceny żywoplanowe, jak i plan lalkowy są opracowane precyzyjnie i czysto. Mimo braku słów, treść jest czytelna nawet dla maluchów, a brak dialogów potęguje skupienie widzów. Mobilna, prosta scenografia i nastrojowa, chwilami pełna humoru muzyka utrzymują pogodny nastrój spektaklu.
Scenariusz, inscenizacja, reżyseria: Mariola Fajak – Słomińska i Janusz Słomiński
Scenografia: Jolanta Brejdak
Muzyka: Zbigniew Krzywański
Choreografia: Arkadiusz Buszko

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze