Rodzina pani Ewy i wolontariusze z Kolna organizują akcję, polegającą na gromadzeniu potencjalnych dawców szpiku w bazie DKMS. Zarejestrować się jako potencjalny dawca będzie można 25 lutego w godz. od 9:00 do 10:00 oraz 26 lutego w godz. 10:00-18:00 w łomżyńskiej galerii Veneda.
- Moje marzenia o wydaniu córki za mąż i wnukach na ten moment odeszły na dalszy plan - mówi pani Ewa. - Abym mogła wspierać córkę w realizacji jej życiowych planów, najpierw muszę wrócić do zdrowia. Nie poddam się, bo mam o co walczyć.
Niestety, w podobnej sytuacji jak pani Ewa jest tysiące ludzi. Tylko w Polsce co godzinę ktoś się dowiaduje, że jest chory na nowotwór krwi, a wciąż co piąta osoba potrzebująca przeszczepienia szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego nie znajduje swojego "bliźniaka genetycznego".
- Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy mogliby ofiarować swoją pomoc poprzez zostanie dawcą krwi lub szpiku, o dołączenie do bazy DKMS - apeluje świadoma problemu pani Ewa. - Tym samym możecie uratować moje życie i życie innych osób.
Dlatego kolneńscy wolontariusze fundacji DKMS, gromadzącej potencjalnych dawców szpiku kostnego, po raz kolejny pojawią się w Galerii Veneda w Łomży. Dzięki nim możesz dołączyć do grona osób, które mogą przyczynić się do ratowania życia.

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze