Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here

Podlaska Marka Roku. Czas na finałową rozgrywkę

Przedstawiciele kapituły nagrody Podlaska Marka Roku ogłosili listę finalistów 13. edycji najważniejszego przedsięwzięcia promocyjnego w regionie. Ziemia Łomżyńska ma wśród najlepszych swoich przedstawicieli.
Podlaska Marka Roku. Czas na finałową rozgrywkę

Autor: Wrota Podlasia

Na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku o wynikach pracy Kapituły poinformowali: wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Łyżnicka-Sanczenko i Jakub Gąsowski, kierownika referatu promocji. Jak informuje portal Wrota Podlasia, lokalizacja nie była przypadkowa, Opera to jeden z laureatów Podlaskiej Marki, a już w czwartek 27 kwietnia, w tym samym miejscu ogłoszeni zostaną zwycięzcy.

- Podlaska Marka jest marką samą w sobie, świadczy o tym ogromne zainteresowanie zgłaszających kandydatury i rekordowa w tym roku liczba zgłoszeń. Z punktu widzenia samorządu oznacza, że cały czas mamy czym się pochwalić. Mamy dobre produkty, mamy różne inicjatywy, kulturalne i społeczne, mamy bardzo aktywnych przedsiębiorców i – co jest genialnym pomysłem Podlaskiej Marki – zawsze dobrego ambasadora. 13 edycja – fantastyczna trzynastka z tą rekordową liczbą zgłoszeń wspaniale zamyka ten okręg jakości. – powiedział wicemarszałek Maciej Żywno.

Dyrektor Magdalena Łyżnicka-Sanczenka przypomniała, jakie nowości w Podlaskiej Marce pojawiły się w tym roku. Po pierwsze zyskano nową kategorię dzieląc na dwie dotychczasową kulturę i społeczeństwo. W związku z tym jest 7 kategorii. Po drugie można zgłaszać produkty wytworzone na podstawie umowy licencyjnej, o co wnioskowali przedsiębiorcy, skupieni w Podlaskiej Radzie Przedsiębiorczości.

Nominacje zostały dokonane przez Kapitułę, która miała niezwykle trudne zadanie. Liczba kandydatur zgłoszonych do tegorocznej odsłony Podlaskiej Marki jest jedną z największych w historii przedsięwzięcia. We wszystkich kategoriach o uznanie ekspertów ubiegało się aż 179 różnorodnych produktów, ale tylko 21 spośród nich mogło przejść do kolejnego etapu rywalizacji.

Finaliści powalczą o osiem szklanych statuetek i nagrody pieniężne w wysokości 10 000 złotych. W każdej z siedmiu kategorii tematycznych o głosy Kapituły i tytuł Podlaskiej Marki zabiegać będą trzy kandydatury. Dodatkowo, jeden z finalistów otrzyma tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów – wyróżnienie przyznawane w głosowaniu internautów.

Głosowanie internetowe już się rozpoczęło i potrwa do 2 kwietnia. W tym okresie dwukrotnie, po upływie 7 i 14 dni od startu plebiscytu, opublikujemy wyniki cząstkowe – zapowiadają Wrota Podlasia. Ostateczne rozstrzygnięcie, podobnie, jak werdykt Kapituły, poznamy 27 kwietnia.

Wśród głosujących internautów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród nich m.in.: kamera GOPRO HERO 4, zegarek sportowy Garmin Forerunner 35 oraz SmartWatch Sony 3 SWR50.

Redakcje Grupy Medialnej Narew kibicowały szczególnie zgłoszeniom z Ziemi Łomżyńskiej. Miło nam podkreślić, jest ich trochę. Wśród Produktów Spożywczych są wyroby spółdzielni „Mlekpol” w Grajewie i „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem; Mlekopl ma szansę także w kategorii Inwestycje za linię do produkcji serów i ekologiczną kotłownię ze stacją LNG; w kategorii Wydarzenie jest w nominowanej trójce Seniorada, czyli impreza firmowana przez prezydenta Łomży i Łomżyńską Społeczną Radę Seniorów; Kultura to m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” w Łomży.

Nominacje do Nagrody Podlaska Marka:

Produkt Spożywczy:

Ser „Królewski z Kolna” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie;

Syrop z rokitnika – „Szarłat” M. i W. Lenkiewicz sp.j.;

Wyroby mleczarskie produkowane pod marką „Mlekovita” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”;


 

Produkt Użytkowy:

Implanty kostne pokryte warstwą węglowo-krzemową – „Medgal” Sp. z o.o.;

Łodzie spacerowe do aktywnej turystyki morskiej – „Balt-Yacht” K.A. i B. Kozłowscy sp.j.;

Regały Przesuwane Garderoba LOFT – „Malow” Sp. z o.o.;


 

Inwestycja:

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – „LECH” Sp. z o.o.;

Linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol
w Grajewie;

Rozbudowa fabryk Pronar w Narewce i w Siemiatyczach oraz ukończenie budowy fabryki
w Hajnówce
– „Pronar” Sp. z o.o.


 

Odkrycie:

Przystosowanie maszyny do szycia dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych – uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku;

Koń zimnokrwisty w typie sokólskim – Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Koło Terenowe
w Dąbrowie Białostockiej;

MATIA – sztuczne oko dla osób niewidomych – Petros Psyllos;


 

Wydarzenie:

Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury;

Seniorada – Prezydent Łomży i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów;

Spływ Kajakowy Bugiem „500 Kajaków” – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie;


 

Kultura:

Festiwal Kultury Tatarskiej – Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej;

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” – Teatr Lalki i Aktora w Łomży;

Galeria Arsenał


 

Społeczeństwo:

Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci;

Hospicjum Domowe Proroka Eliasza – Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne;

Przedsiębiorcy dzieciom – Konsulat Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku


 


Podziel się
Oceń

Komentarze