Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 9 lutego 2026 21:54
Reklama

Odszedł Ks. Krzysztof Brakoniecki- kapelan łomżyńskich benedyktynek

Zaledwie w wieku 49 lat, w niedzielne popołudnie odszedł ks. Krzysztof Brakoniecki, kapelan łomżyńskiego opactwa Sióstr Benedyktynek. W tym roku cieszył się srebrnym jubileuszem.
Odszedł Ks. Krzysztof Brakoniecki- kapelan łomżyńskich benedyktynek

Autor: arch. sióstr benedyktynek

Jego życiowa wędrówka rozpoczęła się w 1967 roku w Krasnosielcu. Święcenia kapłańskie przyjął w Płocku z rąk bpa Z. Kamińskiego. Jako wikariusz służył w Szczepankowie oraz Łomży (w parafii. pw. św. Brunona).

Od 2006 do 2014 roku pełnił funkcję proboscza parafii w Wygodzie.We wrześniu 2015 roku został kapelanem Opactwa Trójcy Przenajświętszej Sióstr Benedyktynek w Łomży, w którym z gorliwością prowadził skupienia, rekolekcje, a także wygłaszał konferencje ascetyczne, nie tylko dla sióstr, ale również dla dziewcząt przeżywających dni skupienia. Jego życie duchowe skupione było także wokół łomżyńskich Rycerzy Kolumba.

Ks. Krzysztof zmarł w łomżyńskim szpitalu, gdzie trafił w piątek uskarżając się na ogólne dolegliwości.
Jego ciało spocznie na cmentarzu parafialnym pw. Jana Kantego w Krasnosielcu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek (22 sierpnia). Tego dnia o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego w kościele Zakonnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Łomży (SS. Benedyktynek), zaś o 16:00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym pw. Jana Kantego w Krasnosielcu.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Maria 21.08.2017 13:27
RIP
Reklama