KAS zajmuje się m. in. zwalczaniem hazardowej "szarej strefy". Jak informuje aspirant Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, efekty przyniosła jedna z ostatnich akcji w tej dziedzinie przeprowadzona przez funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej z Łomży. Skontrolowali oni 2 lokale w Zambrowie, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. "Podejrzenia mundurowych okazały się trafne. Po wejściu do pomieszczeń wyposażonych m.in. w monitoring służący do selekcji klientów funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 7 nielegalnie działających maszyn do gier hazardowych" - relacjonuje asp. Maciej Czarnecki.
Organizatorom procederu grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Oprócz sankcji karnych zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 kwietnia 2017 roku osoby urządzające tego typu nielegalne gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdego automatu.

![Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO] Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-powolanie-podlaskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-na-kolejna-kadencje-video-1772717124.jpg)
![Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO] Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-wojskowa-w-18-lomzynskim-pulku-logistycznym-video-1773071725.jpg)
![Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO] Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-poznalismy-nominowanych-do-podlaskiej-marki-2025-video-1772810674.jpg)

![Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO] Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-informacje-z-mazowsza-140-1772880372.png)
Komentarze