To pierwszy z mazowieckich odcinków S8, z którego kierowcy mogą korzystać, na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, która ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, czyli do końca sierpnia 2018 roku.
- Cieszę się, że kierowcy otrzymują kolejny odcinek trasy S8 łączy Białystok z centrum kraju. Dzięki następnym odcinkom, które za kilka tygodni będą również udostępnione, skróci się czas przejazdu i poprawi bezpieczeństwo podróży – czytamy wypowiedż minista infrastruktury Andrzej Adamczyk, na serwisie polskiego rządu.
Do zakończenia robót – 100 km/h
Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, obecne rozwiązanie jest podobne do tego, jakie zastosowano na fragmencie S8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa, wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. W związku z tym prędkość będzie ograniczona do 100 km/h. Gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie, bariery) oraz chroniące środowisko (ekrany, przejścia dla zwierząt).
Do końca sierpnia 2018 r. wykonawca dokończy pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Budowany fragment biegnie po starym śladzie DK 8 i łączy się z przeszło 80-kilometrową częścią drogi ekspresowej S8 w województwie podlaskim.
Na terenie województwa mazowieckiego w budowie jest jeszcze fragment S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości około 29 km (nawierzchnia z betonu cementowego) podzielony na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba oraz węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka.


![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze