Pierwsze zdarzenie miało miejsce w środowe popołudnie, tuż po godzinie 14:00. Z drogi do rowu, w okolicach Morgownik, wpadło volvo, którym podróżowała kobieta wraz z piątką dzieci. O ile wstępne informacje uruchomiły do działania służby ratunkowe, o tyle na miejscu okazało się, że ani kobieta, ani dzieci nie potrzebują hospitalizacji.
O takim szczęściu nie może natomiast mówić kobieta podróżująca samochodem osobowym marki seicento, która znalazła się w tym samym rowie, dwie godziny później, prawdopodobnie na skutek zderzenia z autem osobowym marki audi. Zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu kobiety, zdecydował o przewiezieniu jej do szpitala.
Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zwracają uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego.
- Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
- Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
- Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego
- Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
- Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
- Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
- Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży
- Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
![Dwa auta w tym samym rowie w ciągu jednego dnia [FOTO] Dwa auta w tym samym rowie w ciągu jednego dnia [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-dwa-auta-w-tym-samym-rowie-w-ciagu-jednego-dnia-foto-1650938326.jpg)
![Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO] Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-powolanie-podlaskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-na-kolejna-kadencje-video-1772717124.jpg)
![Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO] Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-wojskowa-w-18-lomzynskim-pulku-logistycznym-video-1773071725.jpg)
![Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO] Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-poznalismy-nominowanych-do-podlaskiej-marki-2025-video-1772810674.jpg)

![Św. Kazimierz – Święty na nasze czasy - [VIDEO] Św. Kazimierz – Święty na nasze czasy - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-sw-kazimierz-swiety-na-nasze-czasy-video-1772889512.png)
Komentarze