NIECH ŻYJE NOWY ROK
Nadejście Nowego Roku to najlepszy czas na snucie planów i marzeń oraz składanie sobie życzeń. Zapytaliśmy więc mieszkańców Białegostoku, czego życzą sobie w 2020 roku.
KSIĄŻNICA PODLASKA WZBOGACA SWÓJ KSIĘGOZBIÓR
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zakupiła do swojej kolekcji kolejne książki antykwaryczne. To 56 wyjątkowych woluminów, które łącznie kosztowały 41 tysięcy zł.
W zbiorach Książnicy Podlaskiej w Białymstoku pojawiły się także wydawnictwa związane z Elizą Orzeszkową, prace Marii Konopnickiej oraz dokumenty związane z historią naszego regionu.
BUDŻET WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO NA 2020 ROK
Zarząd Województwa Podlaskiego przedstawił szczegóły związane z budżetem na 2020 rok. Znalazły się w nim znaczące środki między innymi na kulturę, inwestycje i promocję regionu.
W budżecie na 2020 rok znajdą się również środki na Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego i Zakład Aktywności Zawodowej oraz pieniądze przeznaczone na Wojewódzki Budżet Obywatelski.
WSPARCIE UCZNIÓW NA BIAŁORUSI
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przekaże 300 książek uczniom polskiej szkoły na Białorusi. To efekt współpracy Książnicy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, które od lat pomaga Polonii oraz Polakom z zagranicy w takich dziedzinach, jak: oświata, kultura, nauka, gospodarka, turystyka czy sport.
Książki trafią do Szkoły Społecznej im. Stefana Batorego w Grodnie.
Jak zapewniają organizatorzy, nie jest to akcja jednorazowa. W ramach współpracy Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przygotowują kolejne spotkania z twórcami polskiej literatury dziecięcej, zarówno w Grodnie, jak i w Białymstoku, promując w ten sposób czytelnictwo i pokazując, że czytanie książek może być niezwykłą przygodą i spotkaniem z ciekawymi ludźmi. Przypomnijmy, że wiosną tego roku Książnica wraz ze „Wspólnotą Polską” zorganizowała spotkanie Grzegorza Kasdepkego z najmłodszymi Polakami w Grodnie.
![Kronika Województwa Podlaskiego odc.597 - [VIDEO] Kronika Województwa Podlaskiego odc.597 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-kronika-wojewodztwa-podlaskiego-odc597-video-1650942040.jpg)

![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze