Do wykonania pozostało m.in. wykonanie wygrodzeń chroniących przed zwierzętami, montaż wypełnień ekranów akustycznych, dokończenie montażu barier energochłonnych, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
* Planowane udostępnienie kierowcom dwujezdniowej obwodnicy Szczuczyna jako kolejnej części S61 - I poł. maja br.
* Obwodnica Szczuczyna – pierwsza w regionie z drogami o różnej nawierzchni – I jezdnia (2015) – nawierzchnia asfaltowa, II jezdnia (2020) - nawierzchnia z betonu cementowego (z wyjątkiem obiektów, gdzie nawierzchnia jest także asfaltowa)
Budowana II jezdnia ma długość około 6,58 km., łączy się z wybudowanym w ramach I etapu budowy obwodnicy dwujezdniowym węzłem Szczuczyn. Po oddaniu do użytku II jezdni, cała obwodnica Szczuczyna będzie miała 8 kilometrów i standard 2-jezdniowej drogi ekspresowej S61. Całkowita wartość umowy na Roboty: 75 080 380,94 zł brutto. Generalnym Wykonawcą jest spółka POLAQUA. Nadzór nad robotami sprawuje spółka TPF.
Będzie to trzeci gotowy odcinek S61 po fragmencie obw. Augustowa (12,75 km – 2014) i obw. Suwałk (12,83 km - 2019).
- Planujemy, że w II połowie 2021 obwodnica Szczuczyna zostanie połączona z wybudowanym odcinkiem S61 Stawiski – Szczuczyn (18 km) oraz kolejnym fragmentem S61 węzeł Kolno – Stawiski (16,43km). Na przełomie 2021/2022 można będzie też prawdopodobnie dojechać ze Szczuczyna do Ełku – rozkręca się budowa tego „sąsiedzkiego” odcinka Szczuczyn – Ełk Południe - czytamy w komunikacie opublikowanym przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
![II jezdnia obwodnicy Szczuczyna prawie gotowa [FOTO] II jezdnia obwodnicy Szczuczyna prawie gotowa [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-ii-jezdnia-obwodnicy-szczuczyna-prawie-gotowa-foto-1650944761.jpg)
![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze