W 1997 r. inicjatorka zbioru twórczości uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży pt. „Mamo, dziękuję”. Pod Jej kierunkiem opublikowano dziecięcy zbiorek poezji „Ja i moja rodzina”. Autorka wielu scenariuszy i przedstawień, współtwórca monografii SP 1 w Łomży.
- Naszą nieodżałowaną Koleżankę, Krysię pamiętamy jako świetnego, pełnego pasji dydaktyka, w profesjonalny sposób rozwijającego zainteresowania czytelnicze uczniów i umiejętnie motywującego podopiecznych do nauki, a także twórczości literackiej. Wspominamy niezwykle ciepłą, pełną empatii Wychowawczynię i Opiekunkę wielu pokoleń uczniów – pisze we wspomnieniach Krystyna Kamińska, dyrektor SP nr 1 w Łomży. - Po raz ostatni przywołujemy wyjątkową osobowość o wysokiej kulturze osobistej, współpracującą z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, z pasją propagującą wśród lokalnego społeczeństwa szeroko rozumianą kulturę i wiedzę o regionie – kontynuuje. - Jako pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży żegnamy niedościgniony wzór dobroci i koleżeństwa, oddając hołd Tej, która była znakomitym przykładem harmonii ducha i powierzchowności… Bo istotnie, wyjątkowa aparycja Krysi Humeńczuk doskonale współgrała z jej niezwykłą osobowością. I taką, Krysiu, pozostaniesz w naszych sercach i naszej pamięci – dodaje Krystyna Kamińska, dyrektor SP nr 1 w Łomży.

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze