To już pewne. Most na Bugu połączy dwa województwa
Po jednej stronie Bugu Mazowsze i miejscowość Krzemień Wieś położona w gminie Jabłonna Lacka, w powiecie sokołowskim. Po drugiej stronie województwo podlaskie i miejscowość Granne, w powiecie siemiatyckim. W lini prostej dzieli je zaledwie kilka kilometrów. Jednak to tylko teoria. Obecnie najbliższy most znajduje się w odległości ponad 40 kilometrów. Jak przyznają mieszkańcy obydwu gmin i województw w takiej sytuacji codzienne życie staje się niebywale trudne. Już niebawem może się to zmienić. Wszystko za sprawą przeprawy mostowej. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji technicznej.
Radni Mazowsza domagają się włączenia dróg wojewódzkich do Funduszu Dróg Samorządowych
Radni województwa mazowieckiego przyjęli apel skierowany do rządu RP w sprawie włączenia dróg wojewódzkich do Funduszu Dróg Samorządowych. Uchwała Sejmu RP z października 2018 r. powołująca fundusz wyklucza możliwość ubiegania się o dofinansowanie inwestycji realizowanych na drogach wojewódzkich, polegających na budowie, przebudowie lub remoncie tych dróg. Daje taką możliwość jedynie przy zadaniach polegających na budowie mostów w ciągach dróg wojewódzkich oraz w przypadku budowy, przebudowy lub remontu dróg wojewódzkich o znaczeniu obronnym.
Sadownicy będą współpracować z Mazowiecką Agencją Energetyczną
Eksperci z Mazowieckiej Agencji Energetycznej będą doradzać sadownikom w szukaniu rozwiązań technologicznych, które pomogą im utrzymać koszty energii elektrycznej na optymalnym, ale i przewidywalnym poziomie. Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. To najważniejszy cel podpisanego w Warszawie listu intencyjnego między Związkiem Sadowników RP, Mazowiecką Agencją Energetyczną a samorządem Mazowsza.
Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych ze wsparciem
Będą uczyć o lokalnych tradycjach, zapraszać na warsztaty gotowania i zielarskie, ale też pokazywać rolę pszczół w ekosystemie. Zarząd Mazowsza właśnie rozstrzygnął dwa konkursy ofert dla organizacji pozarządowych. Jeden dotyczący promowania mazowieckich produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, zaś drugi – rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienie roli pszczół w środowisku naturalnym. W sumie, w dwóch konkursach wsparcie o łącznej wartości blisko 430 tys. zł trafi do 37 mazowieckich organizacji.
![Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 133 - [VIDEO] Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 133 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-mazowsze-wiadomosci-z-regionu-odc-133-video-1650945907.jpg)
![Studniówka 2026 ZSTiO nr. 4 - [VIDEO] Studniówka 2026 ZSTiO nr. 4 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-studniowka-zstio-nr-4-video-1768848163.png)
![Polsko-Bułgarski dialog sztuki w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży - [VIDEO] Polsko-Bułgarski dialog sztuki w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-polsko-bulgarski-dialog-sztuki-w-galerii-sztuki-wspolczesnej-w-lomzy-1768895690.jpg)
![Bezpieczne ferie w Kisielnicy. Kulig, edukacja i promocja regionalnego ośrodka jeździectwa [VIDEO] Bezpieczne ferie w Kisielnicy. Kulig, edukacja i promocja regionalnego ośrodka jeździectwa [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-bezpieczne-ferie-w-kisielnicy-kulig-edukacja-i-promocja-regionalnego-osrodka-jezdziectwa-1768820209.jpg)


Komentarze