Spektakl zrealizowany w autorskiej konwencji Teatru Ognia i Papieru. Scenografię, obiekty, lalki wykonano z różnego rodzaju preparowanego papieru, tektury, kartonu i blachy stalowej, poddanej działaniu rdzy o różnej intensywności. Niezwykle ważnym środkiem ekspresji jest tu ogień, tak destruktor, jak też konstruktor teatralnej rzeczywistości. Symbolika kolorów, ognia, stalowej i papierowej materii tworzy uniwersalną opowieść o imponderabiliach, o rzeczach i sprawach najważniejszych. Scenka umieszczona w ustawionym na stole kubiku to swoisty relikwiarz, w którym zaistnieją najważniejsze dla artysty sceny z jego życia oraz istotne sensy i wartości – osobiste relikwie.
Teatr Ognia i Papieru – teatr plastyczny, w którym siłą sprawczą jest ogień. Jego autorem i założycielem jest Grzegorz Kwieciński. Teatr Ognia i Papieru powstał w 1978 roku w Lublinie. Obecnie ma swoją siedzibę w Łodzi. Razem ze swoim twórcą wędruje po Polsce i świecie. Ogień jest tu animatorem form plastycznych wykonanych z papieru lub tektury, stanowi także podstawowy wyraz artystyczny jako środek ekspresji i światła. Spektakle mają formę jednorazowych happeningów, ale odbywają się według ustalonego scenariusza, których autorem jest Kwieciński.
!["Relikwiarz". Czyli uniwersalna opowieść o imponderabiliach [VIDEO i FOTO] "Relikwiarz". Czyli uniwersalna opowieść o imponderabiliach [VIDEO i FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-relikwiarz-czyli-uniwersalna-opowiesc-o-imponderabiliach-video-i-foto-1650949044.jpg)











![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze