Terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży oficjalnie został otwarty. Placówka znajdująca się przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest pierwszą tego typu w mieście, a sama inwestycja wyczekiwana była przez wiele lat. W uroczystości udział wzięli m.in. Piotr Marek Radziwon, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego czy Sebastian Twaróg, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Krwi.
W Polsce poza Regionalnymi Stacjami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest 130 oddziałów. Jak wskazał Sebastian Twaróg, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Krwi, krew jest składnikiem, który zawsze potrzebny jest drugiemu człowiekowi.
Budynek jest jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów. Znajduje się w nim część otwarta dla krwiodawców, na którą składa się poczekalnia, rejestracja dawców czy pracownia laboratoryjna.
Terenowy oddział krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Łomży jest piątą placówką w województwie podlaskim. Oprócz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, znajdują się jeszcze oddziały w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, a także w Suwałkach.
![Terenowy oddział RCKiK w Łomży już otwarty [VIDEO] Terenowy oddział RCKiK w Łomży już otwarty [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-terenowy-oddzial-rckik-w-lomzy-juz-otwarty-video-1650951997.jpg)
Komentarze