W uroczystości wziął udział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.
- Cieszymy się wraz mieszkańcami, że dzięki współpracy rządu i samorządów takie inwestycje trafiają do mniejszych miejscowości. Mamy tu przykład połączenia oczekiwań mieszkańców z rządowymi programami rozwojowymi dla Polski lokalnej - podkreślił wicemarszałek Marek Olbryś.
Inwestycja, której wartość wyniosła 1,8 miliona złotych, dzięki staraniom samorządów powiatu grajewskiego i gminy Radziłów, w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Inwestycja, której wartość wyniosła 1,8 miliona złotych, dzięki staraniom samorządów powiatu grajewskiego i gminy Radziłów, w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
- To tereny zalewane przez rzekę i bardzo staraliśmy się o środki na przebudowę fragmentu drogi między miejscowościami Łoje-Awissa i Czachy oraz mostu. który znajdował się w stanie opłakanym. W pierwszym "rozdaniu" udało się wyremontować drogę, teraz sfinalizowaliśmy to zadanie - wyjaśnił Waldemar Remfeld, starosta grajewski. - Most łączy drogę gminna i powiatową. Ma znaczenie dla mieszkańców, ale też turystyczne - tędy przebiega żółty szlak rowerowy w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego - dodał Krzysztof Milewski, wójt Radziłowa.
Bez mostu w Czachach mieszkańcy kilku miejscowości musieliby nadkładać po kilka kilometrów, aby dostać się na swoje pola.
- Dla minie to podwójna radość bo jestem mieszkańcem gminy Radziłów - powiedział poseł Kazimierz Gwiazdowski.
Stuletnia, drewniana konstrukcja miała swój urok - uważa Agnieszka Chrzanowska, sołtys wsi Czachy, ale należał się jej już od dawna gruntowny remont.
- Ruch mamy tutaj coraz większy, a to są przede wszystkim nasze "drzwi" na łąki dla mieszkańców kilku wiosek. Dla nas to duża inwestycja i czujemy się dowartościowani - dodaje sołtys Agnieszka Chrzanowska, w imieniu sporej grupy mieszkańców, którzy przyszli na uroczystość.
W uroczystym otwarciu mostu nad Wissą wraz z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem, udział wzięli m. in. wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, poseł Kazimierz Gwiazdowski, wojewoda Bohdan Paszkowski, starosta grajewski waldemar Remfeld, wójt Radziłowa Krzysztof Milewski, mieszkańcy.
![Most nad Wissą. Ważny dla mieszkańców i turystów [VIDEO] Most nad Wissą. Ważny dla mieszkańców i turystów [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-most-nad-wissa-wazny-dla-mieszkancow-i-turystow-video-1650964719.jpg)
![Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO] Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-powolanie-podlaskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-na-kolejna-kadencje-video-1772717124.jpg)
![Podlaska Rada Kobiet podsumowała rok działalności. Wyniki ankiety trafią do strategii rozwoju województwa - [VIDEO] Podlaska Rada Kobiet podsumowała rok działalności. Wyniki ankiety trafią do strategii rozwoju województwa - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-podlaska-rada-kobiet-podsumowala-rok-dzialalnosci-wyniki-ankiety-trafia-do-strategii-rozwoju-wojewo-1772660564.jpg)
![Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO] Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-wojskowa-w-18-lomzynskim-pulku-logistycznym-video-1773071725.jpg)

![Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO] Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-poznalismy-nominowanych-do-podlaskiej-marki-2025-video-1772810674.jpg)
Komentarze