Krawczyńska i Dąbrowski najlepsi w Polsce

Kolejny udany start w zawodach halowych mają za sobą lekkoatleci KS Prefbet-Sonarol. Tym razem podopieczni Andrzeja Korytkowskiego za cel startu obrali zawody w Spale. Cel został wybrany nie przypadkowo, gdyż już od 24 stycznia zawodnicy biorą udział w zgrupowaniu zaplecza Kadry Narodowej w tym ośrodku, więc można powiedzieć, że zostało połączone przyjemne z pożytecznym.
Na zdjęciu od lewej: Piotr Dąbrowski, Martyna Krawczyńska, Wiktoria Grabowska, Bartosz Jurak i Andrzej Korytkowski.

W zawodach uczestniczyło ponad 700 osób a biegacze z KS Prefbet-Sonarol startowali na 400, 600 i 800 metrów. Bieg open na 400 metrów zakończył się zwycięstwem Piotra Dąbrowskiego a jego wynik 49,36 sek. jest zaledwie o 0,02 sek. gorszy od jego rekordu życiowego.  Czwarty na tym  samym dystansie przybiegł Bartosz Jurak z rekordem życiowym 49,69 sek. Trzecie miejsce na dystansie 600 metrów wśród juniorek młodszych wywalczyła Wiktoria Grabowska z nową „życiówką” 1:38,87 sek. Natomiast bardzo dobry wynik pobiegła Martyna Krawczyńska zwyciężczyni biegu na cztery okrążenia czyli na 800 metrów.

- Nasza biegaczka w samotnym biegu uzyskała czas 2:11,72 sek. Dało to jej zwycięstwo open w całych zawodach. Co ciekawe wyniki Piotra Dąbrowskiego i Martyny Krawczyńskiej są obecnie najlepszymi wynikami w Polsce w kategorii juniorów w 2022 roku. Cała czwórka zawodników jest uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.