- Nasz zawodnik poprawił rekord życiowy o 1minutę i 35 sekund uzyskując czas 2:19,56 tracąc do byłego zawodnika „Prefbetu Śniadowo Łomża” Emila Dobrowolskiego zaledwie 4 sekundy a wyprzedzając czwartego na mecie Bartosza Olszewskiego o blisko 8 minut. Warunki w czasie biegu nie były zbyt dobre, ponieważ bardzo mocno wiało a przez ostatnie 6 kilometrów padał deszcz – relacjonuje Andrzej Korytkowski prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol. - Damian Świerdzewski jest naszym zawodnikiem od 12 dni, a jego start w Dębnie był debiutem w naszych barwach – dodaje Andrzej Korytkowski.
Damian Świerdzewski mieszka w Ostrołęce a jego rodzina pochodzi ze Śniadowa.
Co więcej byli pracownikami PPB Prefbet Śniadowo. W luźnej rozmowie wyszło, że Damian potrzebuje wsparcia, przez pewien czas się wahaliśmy czy wejść w tę współpracę, ale informacja o rodzinie i jej pracy rozwiała wszelkie wątpliwości. Dodatkowo obserwowałem Damiana od kilku lat i widzę, że to pracowity i skromny biegacz a takie cechy charakteru w naszym klubie są bardzo cenione – tłumaczy Andrzej Korytkowski.
Jak podkreśla sam zawodnik biegi trenuje od 13 lat, do tej pory najlepsze miejsce jakie zajął ma Mistrzostwach Polski to była 6 lokata.
- Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany a do tego chciałem się pokazać w nowym klubie z jak najlepszej strony. Jednak w takich warunkach pogodowych wynik bardzo mnie pozytywnie zaskoczył, cieszę się ze spełnienia mojego marzenia jakim jest zdobycie medalu Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że z moim nowym klubem będzie tych medali i sukcesów więcej – mówi Damian Świerdzewski.
W ten weekend inne zawodniczki Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol również zanotowały udane starty. Ewa Jagielska zwyciężyła w Półmaratonie Rzeszowskim (1:18,50) a Sylwia Walczak wywalczyła siódmą lokatę na 10 km podczas 62. Biegu Ulicami Sieradza.
![Debiut jak marzenie [FOTO] Debiut jak marzenie [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-debiut-jak-marzenie-foto-1650969930.jpg)



![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze