... w Łomży się nic nie dzieje. Kłam tej tezie zadaje między innymi Restauracja „Na Farnej”.
Mimo deszczowej i zupełnie niezimowej pogody pojawili się tam Grzegorz Sekmistrz, mistrz improwizacji i instrumentów klawiszowych oraz Mateusz Kurkowski, młody, zdolny i pracowity muzyk ze swoim ukochanym saksofonem.
ZDJĘCIA
Obaj panowie znani są, nie tylko w Łomży w zaangażowanie w szereg inicjatyw muzycznych. Mateusz Kurkowski uczestniczy zarówno w projektach Filharmonii Podlaskiej, jak również wspiera muzycznie działania wielu zespołów. Dźwięk jego saksofonu można rozpoznać w różnych, często diametralnie odległych stylistycznie od siebie utworach. Jednym z jego ostatnich dokonań „Podaruj”, nieoficjalny hymn łomżyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nagrany przez miejscowych muzyków.
Grzegorz Sekmistrz to uznany w środowisku muzyk z olbrzymią wiedzą oraz talentem improwizacyjnym, którym potrafi zaskoczyć nawet grających z nim muzyków.
Mateusz Kurkowski i Grzegorz Sekmistrz w duecie wykonali kilka utworów inspirowanych muzyką pop i bluesem oraz jazzem. Po chwili dołączył do nich Tomek Wachowski, który uzupełnił muzykę słowami. Nie obyło się bez piosenek „na życzenie” i radosnej zabawy z muzyką, w której uczestniczyli zarówno goście restauracji, jak i wykonawcy.
Zapytani o wnioski z muzycznego spotkania panowie zgodnie stwierdzili:
„Jeśli nie możemy jeszcze całkiem obudzić łomżyńskiej Starówki, przynajmniej nie pozwalamy jej zasnąć”.
W najbliższy piątek 16 stycznia zagra dla Państwa Jan Suchodoła, zapraszamy już od 17.00!

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Gala Biznesu i Edukacji w Łomży: współpraca, która naprawdę działa - [VIDEO] Gala Biznesu i Edukacji w Łomży: współpraca, która naprawdę działa - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-gala-biznesu-i-edukacji-w-lomzy-wspolpraca-ktora-naprawde-dziala-video-1776632989.png)
Komentarze