Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku Beata Zadykowicz zapraszają na Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w 200. rocznicę wydania dzieła, które odbędzie się 3 września 2022 r. o godz. 10.00 w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku.
W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych, świata kultury, mieszkańcy Białegostoku oraz województwa podlaskiego. W programie m.in.: czytanie fragmentów „Ballad i romansów” przez gości oraz uczestników wydarzenia (przewidziano nagrody dla czytających), koncert Wolskiej oraz prezentacje stanowisk Instytucji Kultury Województwa Podlaskiego.
Wolska - to jednoosobowy projekt Kasi Garłukiewicz-Szubzdy, powstały wiosną 2020 r. Podczas koncertu towarzyszyć jej będą instrumentaliści: Maksym Fedorov - pianista i Dawid Borowski - skrzypce.
Plan wydarzenia:
- od godz. 9:00 - prezentacja atrakcji, przygotowanych przez instytucje kultury
- godz. 10:00 - oficjalne rozpoczęcie Narodowego Czytania
- po zakończeniu części oficjalnej (ok. 12.00) - koncert Wolskiej
- ok. 13.30 – zakończenie
Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz książek za 2 zł (parking od ulicy Kijowskiej).
Ponadto podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania zaprezentowane zostanie esperancko-polskie wydanie „Ballad i romansów”, a jego fragment odczyta Przemysław Wierzbowski – prezes Białostockiego Towarzystwa Esperantystów.
Instytucje Kultury Województwa Podlaskiego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przygotowały szereg atrakcji: kolorowanki, zagadki i gry dla dzieci, malowanie ludowych wzorów, układanie puzzli i klocków, teatrzyk kamishibai o Adamie Mickiewiczu, prezentacje publikacji własnych, muzyczny quiz, pokaz sokolnictwa.


![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze