Martyna i Wiktoria z kolejnymi rekordami [FOTO]

Kolejny świetny start zanotowała Martyna Krawczyńska, która w Susku Starym koło Ostrołęki podczas VIII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów Poległych w 1920 roku debiutując na dystansie 10 kilometrów zajęła trzecie miejsce uzyskując bardzo dobry czas 37 minut i 31 sekund. Jest to nowym rekord województwa podlaskiego w kategorii juniorek (U20) poprawionym o 7 sekund. - Należy podkreślić, że to już szósty rekord naszego województwa w tym roku ustanowiony przez Martynę – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

W tym samym biegu juniorka młodsza Wiktoria Grabowska również poprawiła najlepszy wynik w historii naszego województwa w swojej kategorii aż o 1 minutę i 11 sekund. Czas Wiktorii 42.44 min dał jej 7. lokatę w rywalizacji z dużo starszymi rywalkami.

Oprócz wymienionych zawodniczek 5. lokatę wywalczyła Sylwia Walczak uzyskując rekord życiowy 39.39 min. Dobre czasy naszych biegaczek wspartych juniorem młodszym Sierhiejem Lisniczenko (43.11min.) przełożyły się też na sukces drużynowy, ponieważ ekipa Prefbet-Sonarol zajęła wysokie 4. miejsce w tej klasyfikacji

Cała trójka pań oraz Sierhej trenują pod opieką trenera Andrzeja Korytkowskiego a Martyna Krawczyńska i Wiktoria Grabowska i Sierchej Lisniczenko są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Oprócz sukcesu w Susku Starym wypada podać jeszcze wynik niezmordowanego Mateusza Niemczyka, który zwyciężył na trasie przełajowej w XXXII Oskich Biegach-Leśna Zadyszka na dystansie 10 kilometrów.