Piotr Łobodziński wraca na zwycięskie tory [FOTO]

Piotr Łobodziński (KS Prefbet-Sonarol) najlepszy Towerrunner Świata po rocznej przerwie spowodowanej pandemią i „wypaleniem” zawodowym wznowił treningi. Już w pierwszym starcie zwyciężył w Biegu Na Varso Tower w Warszawie. W tej międzynarodowej imprezie, w której startowali zawodnicy z sześciu krajów w kategorii kobiet, także najlepsza była zawodniczka Prefbet-Sonarol Iwona Wicha.

Warszawa była również organizatorem innych imprez biegowych, w których czołowe role odgrywali biegacze Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Wspomniana Iwona Wicha zajęła 3. miejsce w „Biegu z Radością Malucha” na dystansie 5 km, a Monika Nawrat zwyciężyła na dystansie 10 km na Bemowie w imprezie pod nazwą „Bieg przeciw przemocy-Widzisz? -Reaguj”.

Niezmordowany Mateusz Niemczyk został zwycięzcą 30. Biegu Kociewskiego w Stargardzie Gdańskim, a jego czas 30.42 min. na dystansie 10 km to nowy, dobry rekord życiowy.

Olga Ochal-Kalendarova i Iwona Bernardeli biegały na dystansie 8 km w składzie drużyny, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Wojsk. Na przełajowych trasach w portugalskiej Beji Polki były najlepsze z Europejek a musiały uznać wyższość tylko drużyn Bahrajnu i Kenji.

Podczas Mistrzostw Makroregionu w biegach przełajowych startowała czwórka biegaczy KS Prefbet-Sonarol, która wywalczyła 5 punktów, a najlepiej wypadł Konrad Zaleski zdobywca 2 pkt., który zajął . miejsce na dystansie 2000 metrów.