W ciągu ostatnich czterech lat, dzięki pozyskiwanym środkom finansowym Gmina Kolno zmodernizowała lub właśnie finalizuje przebudowę ponad 22 kilometrów dróg gminnych. To rekordowa liczba, ale samorządowcy nie zwalniają tempa, bo dobre i bezpieczne drogi to ich priorytet. – mówił wójt Gminy Kolno Józef Wiśniewski.
Wójt Gminy Kolno Józef Wiśniewski za wsparcie w tych działaniach podziękował obecnemu na otwarciu Posłowi Kazimierzowi Gwiazdowskiemu. Zarówno droga w Truszkach Zalesiu, jak i w Glinkach powstały z udziałem środków pozyskanych przez Gminę Kolno z rządowych programów. Na drogę w Truszkach Zalesiu dofinansowanie w kwocie 437 107,26 zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na drogę w Glinkach natomiast 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. Obie inwestycje wykonało przedsiębiorstwo Budownictwa komunikacyjnego z Łomży.
Przebudowa drogi w Truszkach Zalesiu objęła odcinek jezdni o długości 628 m, a długość odwodnienia wyniosła 335 m. W Glinkach zadanie polegało na przebudowie 421 m odcinka drogi. Za obie inwestycje, a w szczególności za kolejną przebudowaną drogę w Glinkach i za dobrą współpracę m.in. Wójtowi Gminy Kolno i Radzie Gminy Kolno dziękował Krystian Borawski Radny Gminy Kolno i sołtys Glinek.
To może nie są długie odcinki, ale dla lokalnych społeczności bardzo ważne
Przecięcie wstęgi na nowej drodze, to radość i ważny symbol podkreślający zwieńczenie wszystkich działań. Takie wydarzenia to także szansa na zaprezentowanie się przez niedawno powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Glinkach.
Realizacja takich przedsięwzięć wymaga pracy i zaangażowania bardzo wielu osób. Każda nowa droga w gminie Kolno to wspólny sukces.
![Dwa odcinki przebudowanych dróg gminnych w Truszkach Zalesiu i Glinkach oficjalnie otwarte [VIDEO] Dwa odcinki przebudowanych dróg gminnych w Truszkach Zalesiu i Glinkach oficjalnie otwarte [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-dwa-odcinki-przebudowanych-drog-gminnych-w-truszkach-zalesiu-i-glinkach-oficjalnie-otwarte-video-1677579442.png)
![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze