Pobiegli dla Niepodległej

Biegacze Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, biorąc udział w kilku biegach zorganizowanych z tej okazji. W Ząbkach podczas XIV Biegu Niepodległości na dystansie 5 km Monika Nawrat wywalczyła drugą lokatę.

Kolejnym biegiem, w którym brali udział zawodnicy KS Prefbet-Sonarol była impreza o nazwie „Biegnij dla Niepodległej” w Białymstoku.

- W tych zawodach dwóch naszych zawodników stanęło na podium, Andrzej Leończuk zajął miejsce drugie, a jego kolega klubowy Damian Świerdzewski był  trzeci – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Bieg został rozegrany na dystansie 10 km, a biegacze Prefbetu-Sonarol uzyskali odpowiednio wyniki 31:12 oraz 31:22 min.

Natomiast podczas VII Biegu Niepodległości w Poznaniu, w którego ramach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 km. Ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Polski Przełajowe, tym razem reprezentacja klubu była bardzo okrojona, a jedyną przedstawicielką klubu była Sylwia Walczak, która zajęła 11 miejsce z nowym rekordem życiowym 39,08 min.

Kolejna impreza, która czeka zawodników KS Prefbet-Sonarol to Mistrzostwa Polski w Oleśnie, które odbędą się już 26 listopada.