Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 12 maja 2024 22:56

Młodzi w przełajach, Łobodziński na schodach [FOTO]

Młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol zajęli druga lokatę podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych, które rozegrano w Białymstoku. W zawodach wzięło udział piętnaście klubów z województw podlaskiego i lubelskiego. - Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowały się dziewczęta, Lena Bączek (trener Łukasz Lidacki) oraz Oliwia Binaszek (trener Justyna Korytkowska). Lena zajęła miejsce drugie na dystansie 1500 metrów a Oliwia stanęła na najniższym stopniu podium w biegu na 2500 metrów – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol. Drużynowo zwyciężył Znicz Biłgoraj(12pkt.) przed Prefbet-Sonarol (10pkt.) i Podlasiem Białystok (9pkt.), na 13 miejscu sklasyfikowany został LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża (1pkt.).

Piotr Łobodziński miał intensywna sobotę. O 12:30 zajął czwarte miejsce w finałowym City Trail Gold w Warszawie, czyli ogólnopolskim cyklu biegów przełajowych. Cztery godziny później Łobodziński stoi już na starcie biegu na schodach we Wrocławskim biurowcu Sky Tower. Zawody są Mistrzostwami Polski, a trasa liczy 49 pięter. Pomimo ”porannego” zmęczenia zawodnik Prefbet-Sonarol pewnie wygrywa z czasem 5:18, dokładając do swojej bogatej kolekcji kolejny medal MP.

- Największym wyzwaniem było zdążenie na start we Wrocławiu. Po biegu w Warszawie potruchtałem 5 minut do samochodu i dzida na S8 do stolicy Dolnego Śląska. Na szczęście korków na trasie nie było, więc komfortowo pół godziny przed startem odebrałem numer i mogłem zrobić jeszcze krótką rozgrzewkę - na gorąco komentował Piotr Łobodziński.

Natomiast Mateusz Niemczyk na Pomorzu zajął trzecie miejsce w Biegu Szpęgawskim na dystansie 5 km. W biegu wzięło udział 570 osób a zawodnik KS Prefbet-Sonarol uzyskał czas 14.47min.