niedziela, 19 maja 2024 23:46

Dąbrowski - Grabowska, mix na medal [FOTO]

Zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol wywalczyli kolejny medal Mistrzostw Polski. Tym razem w Słupsku podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach Piotr Dąbrowski i Wiktoria Grabowska biegnąc w mixie 2x2x400 metrów wywalczyli brązowy medal. - Nasza sztafeta przybiegła na trzecim miejscu za duetami Gimnazjonu Płońsk i Filipidesa Teresin. Sztafeta 2x2 x400m składa się z mężczyzny i kobiety, którzy biegają dystans 400 metrów dwu krotnie na około jedno minutowej przerwie. Bardzo ważne jest równomierne rozłożenie sił tak, aby idealne wystarczyło „mocy” do linii mety na drugiej cztery setce . Medal Piotra i Wiktorii odpowiednio jest ich piętnastym i siódmym „krążkiem” z Mistrzostw Polski – przyznaje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Natomiast podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy Martyna Krawczyńska zwyciężyła w biegu na 3000 metrów poprawiając rekord życiowy o 16 sekund (9:45,22), Wiktoria Stefańska w debiucie na 400 m przez płotki uzyskała niezły wynik 1:09,14 sek. zajmując trzecią lokatą. W biegu mężczyzn Konrad Zaleski w debiucie na 800 metrów przybiegł 3-ci w swojej serii (ogólnie 14ty) uzyskując czas 2:05,74.