poniedziałek, 20 maja 2024 00:36

Rekord Polski Martyny Krawczyńskiej z KS Prefbet-Sonarol [FOTO]

Kolejny sportowy ”skalp” zdobyła Martyna Krawczyńska, zawodniczka trenera Andrzeja Korytkowskiego. Tym razem biegaczka Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol podczas mityngu na warszawskim AWF-ie ustanowiła nowy rekord Polski juniorek w biegu na 1500 metrów z przeszkodami.

- Nasza zawodniczka poprawiła poprzedni najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w tej kategorii o 1,06 sek. Czas nowego rekordu Polski uzyskany przez Martynę to 4:42,96. Poprzedni rekord należał do Urszuli Nęckiej (Płomień Sosnowiec - 4:44,02) i był ustanowiony 21 lat temu, w 2002 roku. Oczywiście Martyna zwyciężyła w biegu, który nie obył się bez błędów, ale to tym bardziej cieszy, że pomimo tego jest tak świetny wynik – przyznaje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Na tych samych zawodach w biegu na 100 metrów zadebiutował na otwartym stadionie młodzieżowiec Dawid Boć, który zajął trzecie miejsce z dobrym wynikiem-10.87. Ciekawostką jest, że Dawid mieszka i pracuje na stałe w… Islandii a obecnie przyleciał na dwa starty do Polski. Dawid zaczął trenować biegi dopiero od jesieni minionego roku… Natomiast junior młodszy Konrad Zaleski poprawił o 7 sekund rekord życiowy na 1500 m (4:12,91).

Justyna Korytkowska natomiast zwyciężyła w biegu o nazwie 12. Siemiatycka Dycha Wieczorna.

Piotr Łobodziński w ubiegłym tygodniu zwyciężył w biegu górskim  na dystansie 30 kilometrów z przewyższeniami 800 metrów w miejscowości Solan (Czechy), a 4 czerwca wywalczył trzecia lokatę w Sichlańskiej Piętnastce (przewyższenie 600 m).