Kolejne rekordy na koniec sezonu [FOTO]

Znakomite zakończenie sezonu na bieżni zanotowała zawodniczka Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Martyna Krawczyńska, która w ostatnich dwóch startach tego sezonu poprawiła kolejne pięć rekordów województwa podlaskiego w biegach na 600 metrów oraz na 1 milę.

Wychowanka trenera Andrzeja Korytkowskiego najpierw w sobotę w Olsztynie podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w słabych, wietrznych warunkach ustanowiła rekord województwa podlaskiego na 600 metrów (1:32,28sek.) poprawiając najlepsze wyniki, które należały do Magdaleny Stankiewicz (U20-1:34,04 Prefbet Śniadowo) oraz Pauliny Mikiewicz (U23-1:33,69sek., Podlasie Białystok), a następnego dnia w Poznaniu, również zwyciężyła w biegu na 1 milę w czasie 4:45,91 sek. co jest nowym rekordem województwa podlaskiego w kategoriach U20 i U23 (poprzedni należał tez do Martyny 4:54,88) oraz w seniorach (poprzedni Paulina Mikiewicz 4:47,29sek.). Od 1 października 2022 do dziś absolwentka Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, a obecnie już będąca na liście studentów Akademii Łomżyńskiej na kierunku Wychowanie Fizyczne, zawodniczka ustanowiła… 33 aktualne, indywidualne rekordy naszego województwa. Martyna jest bardzo wszechstronną zawodniczką bo do niej należą najlepsze wyniki w historii podlaskiego na 500,600,800,1000,1500,mila, 2000, 3000, 5000, 10 000m, 5km, 10km, oraz 1500,2000 i 3000 metrów z przeszkodami w kategorii juniorów oraz części młodzieżowców i seniorów. Teraz biegaczkę czeka trochę wolnego a następnie ruszają przygotowania do Przełajowych Mistrzostw Polski oraz na 5 kilometrów w gronie seniorów.

Mateusz Niemczyk zwyciężył na 5 kilometrów w Biegu Cystersów rozegranym w Pelplinie. Natomiast w niedzielę podczas Biegu Westerplatte rozegranym w Gdańsku, który ukończyło ponad 2 600 osób wywalczył drugą lokatę na dystansie 10 km z czasem 31 minut i 32 sekundy.

W XXVII Półmaratonie Kurpiowskim rozegranym w Ostrołęce drugie lokaty zajęli: Justyna Korytkowska i Andrzej Leończuk.