Sukces Łomżyniaków w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc

Sukces Łomżyniaków z „Wety” i Bursy Szkolnej nr 2 w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Podopieczni Zbigniewa Turowskiego, nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcy w Bursie nr 2, odnotowali sukcesy w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc federacji XPC-RAW.
Sukces Łomżyniaków  w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc

Podczas Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc federacji XPC-RAW, które odbyły się 1 października w Siedlcach, podopieczni Zbigniewa Turowskiego, osiągnęli następujące sukcesy;

Sebastian Rosiński, uczeń ZSWiO Nr 7 w Łomży, w grupie wiekowej 18-19 lat w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zajął I miejsce w kat. wag. 67,5 kg z wynikiem 105 kg. W kategorii Open do lat 19 zajął II miejsce z wynikiem 80,11pkt.

Sebastian Rosiński wywalczył nominację na udział w Pucharze Świata, który odbędzie się w listopadzie 2023 roku w Siedlcach.

- Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Pani Bogumiły Olbryś, dyrektor ZSWiO Nr 7w Łomży – mówi Zbigniew Turowski.

Również, Łomżę godnie reprezentował wychowanek Bursy Szkolnej Nr 2 w Łomży. Jakub Kotomski. W grupie wiekowej 16-17 lat w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zajął I miejsce w kat. wag. 100 kg z wynikiem 130 kg. W kategorii Open do lat 19 zajął III miejsce z wynikiem 73,54 pkt.

Tym sukcesem Jakub wywalczył powołanie do kadry Polski na udział w Pucharze Świata, który odbędzie się w listopadzie 2023r w Siedlcach.

- Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Pani Izabeli Chojnowskiej, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 2 w Łomży – mówi Zbigniew Turowski.