Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Martyna i Justyna zwyciężyły na Ibizie [FOTO]

Studentki pierwszego roku Akademii Łomżyńskiej Martyna Krawczyńska i Justyna Korytkowska (obie KS Prefbet-Sonarol) zwyciężyły w 40. edycji Milla Urbana Isla de Ibiza.

Bieg rozegrano w Sant Antonio na hiszpańskiej Ibizie, a dystans jednej mili (1609m) najszybciej pokonała Martyna (5:08). Tuż za nią na drugiej pozycji finiszowała Justyna (5:09). Bieg był rozgrywany w wolnym tempie a sprawa zwycięstwa rozegrała się na ostatnim okrążeniu po bardzo mocnym finiszu. Zwycięstwo Martyny Krawczyńskiej jest jej drugą wygraną na Ibizie, gdyż w roku ubiegłym również uplasowała się na pierwszym stopniu podium.

- Nasze zawodniczki wzięły udział w biegu na zaproszenie organizatora, który w ramach startu zapewnił im tygodniowy pobyt – mówi Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Tymczasem zawodnicy KS Prefbet-Sonarol, którzy startowali w Polsce też osiągnęli dobre wyniki. Mateusz Niemczyk zajął druga lokatę podczas Biegu Kociewskiego rozegranego w Starogardzie Gdańskim, a dystans 10km pokonał w czasie 31:07min.

Andrzej Leończuk wywalczył piąte miejsce podczas 32 Półmaratonu Augustowskiego uzyskując czas 1:10,46.