Pobiegli dla Niepodległej [FOTO]

Zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol pięknie uczcili 105-tą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biegacze wzięli udział w trzech imprezach sportowych, w których odegrali pierwszoplanowe role.

Najpierw 10. listopada na zaproszenie wójta gminy Wąsosz Czesława Ołdakowskiego zawodnicy KS Prefbet-Sonarol pobiegli w XV jubileuszowym Biegu Niepodległości wywalczając 5 miejsc na podium. W biegu open na dystansie 700 metrów w kategorii kobiet zwyciężyła Martyna Krawczyńska przed Wiktorią Stefańską i Oliwią Binaszek, natomiast w tym samym biegu, ale w kategorii mężczyzn wygrał Konrad Zaleski. Bieg klas VIII- I średnia na swoją korzyść rozstrzygnął Filip Rusiński. Z wyjątkiem Martyny, która jest studentką Akademii Łomżyńskiej, pozostali zawodnicy to uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, co ciekawe Martyna Krawczyńska to także tegoroczna absolwentka LMS-u.

Następnego dnia tj. 11 listopada kolejnych pięcioro zawodników znakomicie wypadło podczas Biegu Niepodległości w Białymstoku.

- Wszyscy nasi startujący stanęli na podium uzyskując dobre wyniki – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

W biegu open kobiet zwyciężyła Ewa Jagielska (34:54) a na trzecim miejscu dobiegła Justyna Korytkowska (36:13), natomiast bieg mężczyzn całkowicie zdominowali biegacze KS Prefbet-Sonarol zajmując całe podium. Zwyciężył z nowym rekordem życiowym Andrzej Leończuk (30:56) przed Piotrem Łobodzińskim (31:01) i Damianem Świerdzewskim (32:17) .

W niedzielę (12 listopada) w Ogonkach koło Wegorzewa w Biegu Niepodległości pod nazwą „Jesienne Święto Biegów” Sylwia Walczak wywalczyła drugą lokatę. Był to bieg przełajowy na 5 kilometrów.