poniedziałek, 20 maja 2024 14:26

Pracowity długi majowy weekend lekkoatletów [FOTO]

Pracowicie długi majowy weekend spędzili lekkoatleci Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Łomża, którzy wzięli udział w 4 imprezach, zajmując wysokie lokaty.

1 maja Andrzej Leończuk zwyciężył w Filipowskim Biegu Jaćwinga rozegranym na dystansie 12,5 km którego gospodarzem i organizatorem był Filipów leżący w Dolinie Rospudy. Startowało 100 osób.

W Białymstoku podczas 34. Mitingu Solidarności z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zwycięstwa odnieśli Piotr Dąbrowski na 1000 metrów (2:31,40 sek.) i Maciej Skarżyński na 400m (54,57 sek.) a Aleksander Banach w kategorii U16 rekordem życiowym 5.74m wywalczył drugą lokatę.

4 maja eksportowy biegacz klubu po schodach Piotr Łobodziński podczas III Mistrzostw Świata w Towerruningu w Tajpej na Tajwanie zajął 4 lokatę. Przypomnijmy, że dwa wcześniejsze Mistrzostwa Świata wygrał zawodnik Ks Prefbet-Sonarol.

5 maja to I Podlaski Miting Olimpijski, zawody klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej, w których udział wzięło pięcioro zawodników KS Prefbet-Sonarol, którzy wywalczyli 4. miejsca na podium. W biegu na 5000 metrów, z nowym rekordem życiowym, druga była Martyna Krawczyńska (16:43,67 sek.), zaś trzecia Justyna Korytkowska (17:05,89 sek.). W biegu U14 na 600 metrów drugi przybiegł Jakub Wilczewski (1:43,96 sek.), natomiast Piotr Dąbrowski na dystansie jednego okrążenia uzyskał czas 49,69sek. co pozwoliło stanąć na trzecim stopniu podium. W tym samym biegu junior młodszy Konrad Zaleski uzyskał 54,22sek.