Młodzież z podlaskich szkół właśnie rozpoczyna drugi semestr po feriach zimowych, a edukatorzy Akademii podatkowej podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wracają do klas, aby dzielić się z uczniami praktyczną wiedzą z zakresu podatków.
W ubiegłym półroczu edukatorzy Akademii odwiedzili 19 szkół ponadpodstawowych na Podlasiu, m. in. w Suwałkach, Dowspudzie, Białymstoku, Łomży, Niećkowie, Sejnach, Wysokiem Mazowieckiem, Łapach i Mońkach. Prawie 1600 uczniów w 76 klasach poznawało zasady systemu podatkowego aby zrozumieć, jakie podatki będą musieli płacić w przyszłości i w jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie państwa i miast, w których mieszkają.
Głównym tematem rozmów były podatki i związane z nimi obowiązki. Poprzez omówienie przykładów z życia i dyskusje z uczniami edukatorzy pokazują, dlaczego podatki są tak ważne dla naszego kraju i jak wpływają na nasze codzienne życie. Uświadamiamy młodzieży, że podatki to nie tylko obowiązek, ale także inwestycja w nasze wspólne dobro. Mocno podkreślamy również rolę paragonów jako narzędzia wspierania uczciwej konkurencji.
Spotkania z młodymi ludźmi są także doskonałą okazją do omówienia nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez e-Urząd Skarbowy. Edukatorzy pokazują, jakie dokumenty można złożyć online i jak korzystać z innych dostępnych usług oraz prowadzić korespondencję z urzędem co z pewnością już niebawem przyda się uczestnikom spotkań w ich osobistych sprawach.
Podczas lekcji z młodzieżą przedstawiciele KAS przybliżają także działalność Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), pokazując różnorodność zadań jakimi się zajmuje i zachęcając jednocześnie uczniów do wstąpienia w przyszłości w jej szeregi.
Podsumowanie minionego półrocza to dobry moment żeby podziękować nauczycielom i dyrektorom za dotychczasowe zaproszenia do szkół i zorganizowane spotkania. Przede wszystkim jednak podziękowania należą się uczniom, którzy byli na lekcjach obecni i z uwagą, zaangażowaniem i ciekawością słuchali oraz chętnie zadawali pytania rozwijając swoją świadomość podatkową.

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze