Decyzja o rozszerzeniu działalności ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży zapadła po analizie potrzeb lokalnych mieszkańców. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sprawną i szybką pomoc medyczną w gminach oddalonych od Łomży.
– Jest to duże wyzwanie dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, ale przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym, ponieważ siła reagowania pogotowia ratunkowego będzie jeszcze lepsza – podkreśla Jacek Piorunek, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.
Podczas konferencji zapowiedziano, że jednostka będzie funkcjonować 12 godzin dziennie, przez 365 dni w roku. Wzmocni to system ratownictwa medycznego w północno-wschodniej części powiatu łomżyńskiego.

![Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO] Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-powolanie-podlaskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-na-kolejna-kadencje-video-1772717124.jpg)
![Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO] Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-wojskowa-w-18-lomzynskim-pulku-logistycznym-video-1773071725.jpg)

![Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO] Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-poznalismy-nominowanych-do-podlaskiej-marki-2025-video-1772810674.jpg)

Komentarze