Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:09
Reklama

Wideo

Rozkochali w Tangu [VIDEO]
Rozkochali w Tangu [VIDEO]
San Luis Tango nominowany w 2016 roku do USA Fox Music Awards w kategorii “Najlepsza inspiracja/fuzja folkowa” i Polska wokalistka Magdalena Lechowska w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprezentowali najpiękniejsze argentyńskie i polskie tanga. Podczas koncertu ,,Zakochani w Tangu” usłyszeć można było klasyczne tanga, milonga wielkich kompozytorów jak chociażby Astora Piazzolli, ale także najpiękniejsze polskie tanga w nowych południowoamerykańskich aranżacjach. Na scenie pojawiła się także niezwykle magnetyczna para taneczna - Urszula Nowocin oraz Fernando Romero Chucky. On pochodzący z Rosario, Ona z Warszawy - fascynująca mieszanka argentynsko-polska. Unikatowe połączenie dwóch odległych tradycji tangowych prosto z Argentyny spotkało się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Obietnice daną w zaproszeniu na koncert można uznać zatem za spełnioną. Wypełniona po brzegi sala prawdziwie zakochała się w tangu. 11.02.2022 15:12
UWAGA! Zmiana terminu koncert "Pod dachami Paryża"
UWAGA! Zmiana terminu koncert "Pod dachami Paryża"
Paryż... Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która się urodziła pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem. To muzyka znaczona takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Mireille Mathieu. To kankan, kabarety (na czele z "Moulin Rouge"!), a nawet upiór - bo przecież to właśnie w gmachu opery paryskiej straszył bohater powieści i musicalu. Co do musicali - wprawdzie niedawny pożar uszkodził katedrę Notre Dame, ale najsłynniejszy dzwonnik w historii nadal pojawia się na scenach muzycznych całego świata. 11.02.2022 10:42    2
"Walentynki" w Hali Kultury. Zarezerwuj miejsce i pomóż Filipkowi [VIDEO]
"Walentynki" w Hali Kultury. Zarezerwuj miejsce i pomóż Filipkowi [VIDEO]
Czy masz już pomysł na walentynkowy wieczór? 14 lutego Miasto Łomża organizuje w Hali Kultury dwie projekcje filmowe pt. "Kino z sercem". Seanse są wyjątkowe – to kino charytatywne na rzecz Filipka Nowackiego z Łomży chorego na SMA 2. Przepustką do wejścia będą bilety-cegiełki. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie kilkunastomiesięcznego chłopca. 10.02.2022 17:42
Szpital Wojewódzki w Łomży ponownie z akredytacją [VIDEO]
Szpital Wojewódzki w Łomży ponownie z akredytacją [VIDEO]
Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymał Akredytację Ministra Zdrowia i tym samym utrzymał status ,,szpitala akredytowanego”. Minister Zdrowia, na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej, po przeprowadzonej procedurze oceniającej, która odbyła się między 3 a 5 listopada 2021 roku udzielił Szpitalowi akredytacji na 3 lata. 10.02.2022 17:13
Pamiętajmy o Sybirakach w 82. rocznicę pierwszych deportacji na "nieludzką ziemię" [VIDEO i FOTO]
Pamiętajmy o Sybirakach w 82. rocznicę pierwszych deportacji na "nieludzką ziemię" [VIDEO i FOTO]
10 lutego przypada rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Syberię. Została ona przeprowadzona przez sowieckiego okupanta w nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku, dotykając głównie osadników wojskowych, w dużej mierze uczestników wojny z 1920 roku, urzędników państwowych oraz ich rodziny. Z Łomży i okolic wywieziono wtedy ponad 1750 osób. Na rocznicowe uroczystości zaprosił Oddział Związku Sybiraków w Łomży oraz Prezydent Łomży. 10.02.2022 16:21
W 2021 roku ZUS przyjął mniej zwolnień lekarskich [VIDEO]
W 2021 roku ZUS przyjął mniej zwolnień lekarskich [VIDEO]
W 2021 r. w rejestrze zaświadczeń lekarskich zarejestrowano 20,5 mln zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy na łączną liczbę 239,9 mln dni absencji chorobowej (z tytułu choroby własnej, opieki nad dzieckiem oraz opieki nad innym członkiem rodziny). W województwie podlaskim takich zwolnień lekarskich było 480 tys. Łączna liczba dni absencji chorobowej w pracy z powodu choroby wśród mieszkańców naszego regionu 5,5 mln. 10.02.2022 15:27
Kronika Województwa Podlaskiego #709 - [VIDEO]
Kronika Województwa Podlaskiego #709 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim. 10.02.2022 09:48
Spółdzielnie mieszkaniowe z Łomży z dotacją na fotowoltaikę - [VIDEO]
Spółdzielnie mieszkaniowe z Łomży z dotacją na fotowoltaikę - [VIDEO]
Łomżyńskie spółdzielnie mieszkaniowe wyprodukują prąd z odnawialnych źródeł. Pozwoli na to ponad pół mln zł dotacji przyznanych z funduszy europejskich, które Województwo Podlaskie otrzymało z dodatkowej puli z Komisji Europejskiej (KE). Panele fotowoltaiczne pojawią się w czternastu lokalizacjach. Umowę o dofinansowanie takich przedsięwzięć podpisał we wtorek, 8 lutego, wicemarszałek Marek Olbryś. 09.02.2022 18:08    2
Na leczenie Filipka brakuje 8 mln złotych. Cykl imprez charytatywnych w regionie - [VIDEO]
Na leczenie Filipka brakuje 8 mln złotych. Cykl imprez charytatywnych w regionie - [VIDEO]
Walentynkowy koncert 12 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Pokażmy prawdziwe serce i wsparcie dla Filipka, kóry potrzebuje terapii genowej warttej 9,5 mln złotych. Kolejna opcja pomocy Filipa walczącego o życie to Bal charytatywny w Łomży w Restauracji Amadeus. 09.02.2022 17:28    2
Konrad i jego babcia potrzebują naszego wsparcia - [VIDEO]
Konrad i jego babcia potrzebują naszego wsparcia - [VIDEO]
Choroba 13 - letniego Konrada, ze wsi Truszki, położonej niedaleko Łomży, to wrodzona łamliwość kości w najgorszej możliwej postaci. Od razu po porodzie miał kilka złamań. Od pierwszych chwil swojego życia tak bardzo cierpi. I chociaż nie jest łatwo, to daje sobie radę. Dzisiaj mają poważny problem z kominem, który emituje spaliny do wnętrza domu, niezbędny jest jak najszybszy remont komina, następnie wyeliminowanie szkód, jakie wyrządziły przecieki w pomieszczeniach. Kwota remontu przekracza jednak możliwości finansowe babci Konradka. 08.02.2022 14:59    2
Koncert Noworoczny w Kolnie [VIDEO]
Koncert Noworoczny w Kolnie [VIDEO]
W sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się Koncert Noworoczny. Publiczność usłyszała tradycyjne polskie kolędy i pastorałki a także utwory o świątecznej tematyce z repertuaru Ewy Bem, Katarzyny Cerekwickiej czy Zespołu Trzecia Godzina Dnia. Koncert pomimo zmiany terminu zgromadził wielu wykonawców oraz słuchaczy. 08.02.2022 12:27
Podsumowanie 2021 roku w OSP Konarzyce - [VIDEO]
Podsumowanie 2021 roku w OSP Konarzyce - [VIDEO]
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach podsumowali 2021 rok. To był rok wyzwań i niesienia pomocy innym w różnych trudnych sytuacjach. 07.02.2022 16:03    3
Bezpłatne maseczki otrzymują mieszkańcy Łomży - [VIDEO]
Bezpłatne maseczki otrzymują mieszkańcy Łomży - [VIDEO]
Miasto Łomża otrzymało maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Bezpłatnie otrzymują je mieszkańcy miasta, a ich dystrybucja rozpoczęła się w Hali Kultury przy starym Rynku w Łomży. 07.02.2022 11:50    2
"River" Krystiana Ochmana podbije tegoroczną Eurowizję? Posłuchaj  i oceń
"River" Krystiana Ochmana podbije tegoroczną Eurowizję? Posłuchaj i oceń
Fani muzycznych konkursów odliczają już czas do tegorocznej Eurowizji. Kto będzie reprezentował Polskę w tym roku? Do tej pory tylko raz udało nam się wskoczyć na eurowizyjne podium. 04.02.2022 14:38
Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży i nie tylko - [VIDEO]
Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży i nie tylko - [VIDEO]
W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży pacjenci, którzy przeszli COVID-19 będą mogli skorzystać ze specjalistycznej rehabilitacji. Inicjatorem projektu jest Samorząd Województwa Podlaskiego. Szpital wojewódzki w Łomży jest jednym z ośmiu placówek biorących udział w projekcie. Ze specjalistycznej rehabilitacji po przebytej chorobie Covid-19 skorzystają także pacjenci szpitala w Grajewie, Hajnówce, Dąbrowie Białostockiej, Łapach, ośrodka rehabilitacji w Suwałkach, szpitala wojewódzkiego w Białymstoku oraz USK w Białymstoku. Na to przedsięwzięcie przewidziano 5 mln zł z funduszy europejskich, za które placówki kupią sprzęt i aparaturę do rehabilitacji. 03.02.2022 13:16    2
Samorządowcy z powiatu łomżyńskiego dyskutowali o II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład [VIDEO i FOTO]
Samorządowcy z powiatu łomżyńskiego dyskutowali o II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład [VIDEO i FOTO]
Przedstawiciele samorządów z terenu powiatu łomżyńskiego na zaproszenie senatora Marka Komorowskiego oraz starosty powiatu łomżyńskiego Lecha Szabłowskiego spotkali się w sali konferencyjnej urzędu, by rozmawiać o naborze wniosków do II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. 03.02.2022 11:51    1
Prawie 3 mln zł na wsparcie seniorów i pomoc rodzinom w trudnej sytuacji - [VIDEO]
Prawie 3 mln zł na wsparcie seniorów i pomoc rodzinom w trudnej sytuacji - [VIDEO]
Białostockie rodziny w trudnej sytuacji zyskają wsparcie terapeutyczne, a wasilkowscy seniorzy wykwalifikowaną opiekę. Marszałek Artur Kosicki i członek zarządu Marek Malinowski podpisali umowy na dofinansowanie z funduszy unijnych tych dwóch projektów. 02.02.2022 14:24    1
Kronika Województwa Podlaskiego #708 - [VIDEO]
Kronika Województwa Podlaskiego #708 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim. 02.02.2022 14:13    1
Droga w Klimaszewnicy już po remoncie - [VIDEO]
Droga w Klimaszewnicy już po remoncie - [VIDEO]
Blisko półtorakilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 668 we wsi Klimaszewnica został oficjalnie oddany do użytku. Wyremontowany odcinek trasy zrealizowany został z budżetu województwa podlaskiego. 31.01.2022 17:33    2
30. finał WOŚP zagrał w Łomży [VIDEO i FOTO]
30. finał WOŚP zagrał w Łomży [VIDEO i FOTO]
Pomimo kapryśnej i dającej w kość pogody Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozgrzała Polaków już po raz 30. WOŚP-owego grania nie mogło zabraknąć także w Łomży. A to rozpoczęło się w niedzielny poranek już o godzinie 10:00 na Plaży Miejskiej WOŚPogedonem, czyli ekstremalnym biegiem. Nie zabrakło także czegoś dla miłośników lodowatych kąpieli. Tradycyjnie już odbyło się morsowanie z serduchem. Najpierw rozgrzewka, następnie wspólna kąpiel, a później gorący posiłek, ciepła kawa i herbata oraz różne inne smakołyki. Każdy z uczestników miał możliwość również ogrzania się przy ognisku i w bani z gorącą wodą. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także w Parku Wodnym, gdzie odbyło się podwodne kwestowanie, w Hali Kultury, w której odbyła się feriowa - wielkoorkiestrowa kostka, a także w Piątnicy. Gala Disco Polo zorganizowana w Gminnej Hali Sportowej rozgrzała publiczność. Moc atrakcji i wyjątkowa gorąca atmosfera czekała także na tych, którzy podczas 30. finału z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grali przy Parku Wodnym w Parku Jana Pawła II. 31.01.2022 17:29    1
Reklama