Asfalt na Zawadzkiej i Poligonowej

  • 5.08.2018, 15:27 (aktualizacja 05.08.2018 15:49)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Asfalt na Zawadzkiej i Poligonowej
Swego docelowego wyglądu nabiera powoli nowa część ulicy Zawadzkiej, która połączy ulicę Przykoszarową i całe osiedle Południe z Szosą do Mężenina, czyli "małą obwodnicą" Łomży na kierunku Ostrołęka - Zambrów. Jak informuje zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki, drogowcy zaczęli tam układać dolną warstwę podbudowy a betonu asfaltowego oraz warstwę z masy mineralno - bitumicznej.

- Realizacja tej jednej z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji drogowych w Łomży przebiega bardzo sprawnie, a zaawansowanie prac przekroczyło już półmetek – mówi Andrzej Garlicki.

Jak podkreślają przedstawiciele Ratusza, dwujezdniowe przedłużenie ulicy Zawadzkiej od Przykoszarowej do Szosy do Mężenina jest elementem zadania „Uzupełnienie luki w połączeniach transgranicznych w granicach Łomży – ul. Zawadzka odc. II i I”.  Rok temu, na wykonanie wartej 11,6 mln zł inwestycji, władzom Łomży udało się pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

- Brakujący fragment tej ulicy jest kluczem do uporządkowania i dalszego rozwoju pobliskiego osiedla mieszkaniowego oraz właściwego skomunikowania tej części miasta – dodaje Andrzej Garlicki.

Dotychczas zrealizowano już instalacje odwadniające, podziemną infrastrukturę m. in. energetyczną i sanitarną. Z kostki brukowej układane są chodniki i zjazdy na posesje, a także i krawężniki. Na odcinku pomiędzy rondem przy ul. Chmielnej a Szosą do Mężenina trwa wykonywanie podbudowy z kruszywa na, natomiast pomiędzy rondem przy ul. Chmielnej  a ul. Przykoszarową rozpoczęła się realizacja dolnej warstwy podbudowy z betonu asfaltowego oraz warstwy wiążącej z masy mineralno - bitumicznej - informuje Urząd Miejski. Do końca miesiąca, na całym odcinku nowej drogi powinny zostać ułożone wszystkie warstwy „asfaltu”, bez warstwy ścieralnej.

Warstwa ścieralna została już tylko do ułożenia na ulicy Poligonowej. To inwestycja realizowana również ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jezdnia składa się już ze wszystkich warstw bitumicznych nawierzchni wiążącej, a ku końcowi zbliżają się roboty brukarskie na chodnikach i zjazdach. Koszt wykonania kilometrowej drogi wyniesie około 4,9 mln zł.

– Jej realizacja znakomicie poprawia dostępność transportowa tej części miasta, w której już działa i powstaje firm przemysłowych  – podkreśla Andrzej Garlicki.

 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezadowolony
Niezadowolony 11.08.2018, 20:50
A ulice magazynowa to zapomnieli zrobic ... ktos posmarowal i poligonowa tylko robia...

Pozostałe