Łomżo, dziękuję

  • 6.11.2018, 09:31 (aktualizacja 06.11.2018 09:41)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Łomżo, dziękuję
"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem". Słowa świętego Pawła z Tarsu z listu do Tymoteusza (za Biblią Tysiąclecia) to jedna z pierwszych myśli, jakimi przyjęłam informację o wyniku wyborów prezydenta Łomży.

Dłuższą chwilę zajęło mi rozważenie czy rzeczywiście na miejscu są słowa o „dobrych zawodach”. To były dziwne wybory, najdziwniejsze w jakich brałam udział. Pojawiły się w nich zjawiska, jakich wcześniej nie było nawet w czasach bardzo stanowczego odsyłania w niebyt dawnych porządków i formacji politycznych.

Łomża to moja inspiracja. Celowo i konsekwentnie przygotowałam strategię, której efektem miało być Miasto jak serce oddziaływujące na cały region. Miasto innowacyjnej gospodarki, perspektyw edukacyjnych oraz bezpiecznego życia i wychowywania dzieci. Zaczęłam gromadzić zespół do realizacji tego zamierzenia i pozyskałam światłych i życzliwych sprzymierzeńców. Ale Łomża to także moja miłość i moje emocje. Dlatego czasami one się ujawniały, gdy widziałam jak argumenty i wiedza przestają cokolwiek znaczyć. Mimo to jednak nie zrezygnuję ze słów o „dobrych zawodach”. Bardzo się starałam, by tak było.

Kilka ostatnich miesięcy było niesamowicie ciężką próbą. Najmniej dla mnie, bo przecież świadomie wzięłam na siebie udział w tym przedsięwzięciu. Bardziej dla moich najbliższych i ludzi, którzy we mnie uwierzyli. Ja uwierzyłam w nich, w ich intencje, kreatywność, entuzjazm, odwagę. Jako osoba wierząca mogę śmiało powiedzieć: wiarę zachowałam. Także w ludzi, którzy tworzą Łomżę, w aurę miejsca, gdzie warto żyć. Wierzę w moje miasto.

Nieoczekiwany jednak problem mam ze słowami o „ukończonym biegu”. Ukończyłam? Może jeden etap, ale jeszcze nie dobiegłam do mety.

Najserdeczniej chcę podziękować wszystkim, którzy w tak trudnej walce wytrwali przy mnie. Dziękuję wszystkim, którzy nie przejęli się tym, że ich głos tym razem nie przesądzi o zwycięstwie. Dziękuję tym, którzy poszli głosować (niekoniecznie na mnie). Dziękuję tym, którzy nie poszli, ale proszę: następnym razem nie zostawajcie w domach. Gratuluję Prezydentowi.

A ja? Układam strategię rozwoju moich umiejętności, tworzę plan treningowy, zakładam sportowy strój. I staję na starcie. Tego biegu jeszcze nie ukończyłam. „Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo” - powiedział marszałek Józef Piłsudski.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał Kanclerz
Michał Kanclerz 6.11.2018, 14:39
Przesłanie optymistyczne i - w mojej ocenie - trafne. Podziwiałem i podziwiam Twój entuzjazm i energię. Łomży potrzebne są twoje emocje i uczucia. Dotknęłaś realiów. Nie stań się osoba jedną z "nich". Ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że "jak się chodzi po błocie, to zawsze ubrudzą się obcasy", wystrzegaj się koturnów i demagogii, bądź sobą. Na przekór wszystkim i wszystkiemu. Idź! bądź sobą.
łomżynianka
łomżynianka 6.11.2018, 10:36
następnym razem -tylko może bez listu od prezesa ,telewizji oraz Rydzyka-jak mówi ulica to Pani zaszkodziło najbardziej.Ich poparcie PANI nie było potrzebne
Mala
Mala 7.11.2018, 13:34
Dokładnie żeby nie to może by i Pani wygrała i te oczernianie Prezydenta

Pozostałe