SREBRNI Gazeta Seniora

Od seniora do redaktora

Łomżyńscy seniorzy swoim zaangażowaniem, energią i otwartością w różnych obszarach życia społecznego mogą zadziwić młodsze pokolenia.

Potrafią dzielić się tym, co mają najbardziej wartościowego: swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem życiowym i zawodowym, a także wspomnieniami. Nawet czas epidemii nie zahamował tej aktywności. Wcześniejsze spotkania w realu, potem spotkania on-line, rozmowy telefoniczne, współpraca z wieloma instytucjami i organizacjami zaowocowała udziałem w projekcie, którego efektem jest gazeta seniora „Srebrni”.

Spotkacie się tu Państwo z dziennikarzami – seniorami, którzy potrafią pisać o tym, co jest istotne dla współczesnego seniora zainteresowanego kulturą, sztuką, sportem, zdrowiem, polityką, ale też nowoczesnymi technologiami.

Aktywni, twórczy, chcący „zatrzymać czas”, często swoje pomysły, opinie, poglądy, wiersze przelewają na papier, który ląduje gdzieś w dolnej szufladzie. Może czas zajrzeć do tej szuflady. Niech skrywane w niej kartki ujrzą światło dzienne, a spisane pomysły – może czas, żeby weszły w życie.

 

Zapraszam Państwa do lektury „Srebrnych”. Zachęcam do podjęcia dyskusji na zasygnalizowane w nim tematy, informowanie nas o ważkich zagadnieniach, które Państwa zdaniem powinny być poruszane na łamach czasopisma oraz do nadsyłania opinii na adres: [email protected]. Będą one pomocne przy redagowaniu następnych wydań, które mamy nadzieję, powstaną.

 

                                                                                              Grażyna Czajkowska

 

PARTNERZY WYDAWNICTWA:

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością wspieramy wszelkie inicjatywy realizowane na rzecz rozwijania aktywności osób starszych. Cieszymy się, że zwłaszcza teraz, w trudnym czasie pandemii możemy wspólnie z seniorami Ziemi Łomżyńskiej zaangażować się w publikację Gazety Seniora „Srebrni”, która w niezwykle ciekawy sposób prezentuje aktywność i przyczynia się do dalszej integracji środowiska osób 60 plus.

Energia, zaangażowanie, otwartość i pasja, z jaką działają łomżyńscy seniorzy może być dobrym przykładem dla młodszego pokolenia. Jako Zarząd Województwa Podlaskiego, zawsze staramy się brać pod uwagę głos środowisk skupiających osoby starsze. W ramach Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego dyskutujemy o sprawach ważnych nie tylko dla tej grupy wiekowej, ale też zasięgamy opinii na tematy ważne dla całego naszego regionu.

„Srebrnym” autorom życzymy niegasnącego zapału do realizacji wspaniałej społecznej i dziennikarskiej pasji. A wszystkim czytelnikom gazety – przyjemnej lektury!

 

 

Artur Kosicki

Marszałek Województwa Podlaskiego

i Zarząd Województwa Podlaskiego

 

 

- FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH  

 

        

 

 

- STOWARZYSZENIE SAPRE AUDE                     

 

 

- Program Rządowy na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

 

 

GAZETA SENIORA NR 1

 

GAZETA SENIORA NR 2

 

GAZETA SENIORA NR 3

 

GAZETA SENIORA NR 4

 

GAZETA SENIORA NR 5

 

GAZETA SENIORA NR 6 

 

GAZETA SENIORA NR 7

 

GAZETA SENIORA NR 8

 

GAZETA SENIORA NR 9

 

GAZETA SENIORA NR 10

GAZETA SENIORA NR 11

GAZETA SENIORA NR 12

GAZETA SENIORA NR 13

GAZETA SENIORA NR 14